HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Salman’a TÜYAP’ta büyük ilgi

İstanbul’da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 12 Kasım Pazar gününe kadar açık kalarak okuru, yazarı ve yayıncısıyla buluşturdu. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na katılarak okurları için kitaplarını imzaladı.
Başkanı Salman’ın gazetecilik yaptığı dönemde kaleme almış olduğu yazıları derlediği kitapta, o dönemde Yalova için düşündüklerinden bugün hangilerini hayata geçirdiği anlatılıyor.Başkan Vefa Salman, kitabın oluşum aşamasındaki süreci; “Sevdalandığım bu şehre katkı sağlamak amacıyla önce yazı yazmaya sorasında gazetecilik yapmaya başladım. Baktım, gördüm, eksikleri yazdım, kafamda çözümünü ürettim. Bu döngü benim siyasete girmeme sebep oldu. Bildiklerimi, gördüklerimi uygulayabilmek için birde bu işin halk ayağı vardı. Kendimi sizlere anlattım. Sevdalandığım bu kentte göreve talip oldum. Çözüm önerilerimi sizlere sundum. Tarihe geçecek bir seçim süreci yaşayarak iki kez Başkan seçildim. 3,5 yıldır onurla, gururla hizmet etmeye çalışıyorum. Gazeteciyken düşündüklerim, yazdıklarımla bugün belediye başkanı olarak yaptıklarımın muhasebesini yaptım. Bana bugün ilham veren eski yazılarım ile yaptıklarımı “YAPTIKLARIM YAZDIKLARIM” isimli kitabımda bir araya getirdim” diyerek anlatıyor.
36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda yapılan imza gününde okurları ile bir araya gelen Başkan Salman, vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü. Başkan Salman, “Bu yıl 36.sı düzenlenen TUYAP Kitap Fuarı’nda, geliri Hacı Saffet Çam Vakfı’na bağışlanarak üniversite öğrencilerine burs olarak verilmeye devam edecek olan “Yaptıklarım Yazdıklarım” isimli kitabımın imza gününde okurlarımız ile buluştuk. Standımıza gelerek bizlerle bir araya gelen, hoş sohbetini bizlerden esirgemeyen ve sabahın ilk saatlerinden itibaren fuar alanını dolduran binlerce genci orada görmek beni çok mutlu etti. Kitabıma ilgi gösteren ve destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.