Safkanlar, Köşk için koştu

0
44

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın girişimiyle geçtiğimiz yıl düzenlenen ve bu yıl 2. yapılan Yürüyen Köşk Koşusu İstanbul Veliefendi Hipodrumu’nda gerçekleşti.

İstanbul Veliefendi Hipodrumu’nda düzenlenen 2.Yürüyen Köşk Koşusu’nun onur konukları arasında Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, Başkan Yardımcıları Halit Güleç, Murad Kuleli, Belediye Meclis üyeleri olurken birçok Yalovalı vatandaş ise Veliefendi Hipodrumu’nda yerini aldı.

CURTARALO İsimli At İkinci Kez Kazandı

Yalova Belediyesi’nin Atatürk’ün ağaç sevgisi ve çevre bilincinin bir sembolü niteliğindeki Yürüyen Köşk’ü Yalova’nın markası yapmak ve ulusal platformlarda tanıtmak amacıyla başlattığı girişime Türkiye Jokey Kulübü “Yürüyen Köşk Koşusu” ile destek vermişti. 2017 yılı Yürüyen Köşk Koşusu’nu Kemal Kurt’un sahibi ve yetiştiricisi olduğu 4 yaşındaki Curtaralo jokeyi Özcan Yıldırım ile kazanmayı başardı. 2016 yılında ilki düzenlenen Yürüyen Köşk Koşusunu yine Curtaralo isimli safkan kazanmıştı.

Kum (sentetik) pistte 2000 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 75.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 3+ yaşlı 8 safkan İngiliz atının start aldığı Yürüyen Köşk Koşusu’nda ikinciliği, Serhuncan elde ederken, Ryan Arel üçüncü, My Bıllonaıre isimli safkan ise tabelayı 4. Olarak tamamladı.

Koşu Sonrası Ödül Töreni Düzenlendi

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi Z. Ahsen Kurum’a kupasını ve Yürüyen Köşk maketini, Başkan Vefa Salman verdi. Safkanın antrenörü Yılmaz Kahraman’a plaketini ve Yürüyen Köşk maketini, Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt verirken,  koşuyu kazanan atın jokeyi Özcan Yıldırım’a ise plaketini Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç takdim etti. Törende ayrıca günün anısına, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Can Polat Eyigün’e Yürüyen Köşk maketi hediye etti.

Paylaş
Önceki İçerikİnce’den Ahmet Yavuz açıklaması
Sonraki İçerikKanser hastalarına ücretsiz işletme
Nedim Guler
1980 yılında Yalova'da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü'nden mezun oldu. Ankara'da çeşitli reklam ajanslarında, TRT ve TV8'de stajyerlik yaptı. Anadolu Ajansı'nda Yalova muhabirliği ve il temsilciliği görevini yürüttü. Bir süre Doğan Haber Ajansı'nda muhabir olarak çalıştı. Yalova Hayat Gazetesi'nin günlük yayın hayatına atılmasıyla birlikte yaklaşık 7 sene genel yayın yönetmenliğini üstlendi. 2006 yılında Ajans Yalova adlı internet haber portalını kurdu.