HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Roman vatandaşlara yaşam merkezi

Yalova Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bağlı Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) düzenlenen törenle açıldı.

Roman vatandaşların yoğunlukta yaşadığı Bağlarbaşı Mahallesi Vatan Caddesi üzerinde hizmete giren SODAM’ın açılışında konuşan Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, merkezin ilerleyen dönemlerde istihdama katkı sağlayacağını söyledi.

Yılmaz, SODAM’ın hayırlı olmasını dileyerek, “Burada yaşayan kardeşlerimizin hem kendilerine meslek edinme noktasında bir fırsat verilmesi, iyi birer eğitim alması hem çocuklarıyla güzel vakit geçirmesi hem de diğer bilinçlendirici alanlarda da anne-çocuk ilişkileri, kadın sağlığı gibi konularda talep ettikleri konularda eğitim almalarını amaçladık. Kursiyerlerimize şimdiden başarılar diliyorum. Çok güzel eserler ortaya koyuyorlar. İnşallah buradan kurslarını başarıyla tamamlayanlara yönelik de istihdama katkıları konusunda desteklerimiz olacak. Ben hepsine başarılar diliyorum.” diye konuştu.


Ardından merkezin açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi.

Törene Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal, Yalova Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sadrettin Doğan, Yalova Müftüsü Turgut Açari, AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Yalova Genç Romanlar Derneği Başkanı Kerem Koyuncu da katıldı. width=

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.