HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Rektörden akademisyenlere talimat

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güler Alkan, genç akademisyenlere tavsiyede bulundu: Yalova’da ikamet edin.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güler Alkan, Mühendislik Fakültesi akademisyenleriyle biraraya geldi. Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Öztaş ile fakültede görevli akademisyenlerin katıldığı buluşmada Rektör Alkan, fakültenin genç ve dinamik bir kadroya sahip olduğunu görmekten mutluluk duyduklarını söyledi. Doktorasını tamamlayan akademisyenlere tahsis edilen kontenjanlar çerçevesinde adil ve hakkaniyetli bir şekilde kadro vereceklerini ifade eden Rektör Alkan özellikle genç akademisyenlere mutlaka Yalova’da ikamet etmeleri tavsiyesinde bulundu. Akademisyenlerin Yalova’da ikamet etmemelerinden dolayı zaman zaman derse gelememeleri öğrencilerin hocalarına ulaşmamaları gibi durumlara müsamahaya göstermeyeceklerinin sinyalini veren Rektör Alkan tahsis edilen kadrolara yapılacak olan atamalarda bu hususu gözeteceklerine vurgu yaptı. Akademisyenlerin burada ikamet etmesinin şehirle üniversite arasındaki bağı güçlendireceğini ifade eden Rektör Alkan akademisyenlerin Yalova’da ikamet etmemelerinin Yalova kamuoyunda olumsuz bir algıya sebep olduğuna değinerek gerekirse bu konuda ilave tedbirler alabileceklerini söyledi.

Mühendislik Fakültesinin fiziki ve teknik eksiklikleri konusunda akademisyenlerin taleplerini dinleyip notlar alan Rektör Alkan, ihtiyaçların karşılanması noktasında gereken her şeyin yapılacağını,  Merkezi Araştırma Laboratuvarı ve diğer laboratuvarlar için gerekirse ilave alanların tahsis edilebileceğini ifade etti.  Yapılan Bilimsel çalışmaların ve hazırlanan projelerin yakın takipçisi olacaklarını ifade eden Alkan tüm bilimsel projeleri komisyonlar marifetiyle inceleyerek iyi projeler hazırlayan akademisyenlere kaynak ve ekipman noktasında her türlü desteği vereceklerini söyledi. Enerji Sistemleri ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü bölümünün teknik ihtiyaçları için gerekirse Enerji Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunacaklarını söyleyen Rektör Alkan bu çalışmalarla Merkezi Araştırma Laboratuvarının tüm eksikliklerinin giderileceğini belirtti.
2018 yılına dair yapılaşma hedeflerini de paylaşan Rektör Alkan öncelikli amaçlarının daha sağlıklı ve huzurlu bir ortamda bilimsel çalışmalar yapmasını sağlamak olduğunu belirterek bu kapsamda fiziki altyapının güçlendirilmesi ve çevre düzeninin iyileştirilmesi gibi çalışmalara ara vermeksizin devam edileceğini sözlerine ekledi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.