HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Öztabak’ın iddiasına şipşak cevap

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak’ın “Yalova Belediyesi’ndeki salonlar bizlere kapalı” şeklindeki iddiasına Yalova Belediyesi’nden hemen cevap geldi. Belediyeden yapılan açıklamada, “Tüm salonlarımız herkese açıktır” ifadelerine yer verildi.

Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, geçtiğimiz günlerde Çiftlikköy’de düzenlenen bir programda Yalova’da salon bulamadıklarını, bunun nedeninin ise Yalova Belediyesi’nin kendilerine salon vermemesi olduğunu belirterek “Yalova merkezde salon bulamadık ve Çiftlikköy’e geldik. Takip etmemiz gerekiyor. RDKM’yi hiçbir zaman alamıyoruz. Yalova Belediyesi’ndeki salonlar bizlere kapalı değerli arkadaşlar. Yalova Belediyesi’nin bizim yapacağımız programlara bir özelikle vermeme yönünde eğilimi olduğunu hissediyoruz, görmeye başladık” demişti.

Kendileri iptal etti

Öztabak’ın bu açıklamasına Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden hemen yanıt geldi. Müdürlükten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak’ın basına yansıyan açıklaması üzerine cevap verme gereği doğmuştur. Sayın Öztabak’ın yapmış olduğu açıklama sonrasında geriye dönük 6 aylı süreci kontrol ettiğimizde AK Parti idari kurullarınca Belediyemize ilk olarak 14 Ekim 2017’de RDKM Özgecan Salonu (Büyük Salon) için Merkez İlçe Başkanlığının talebi olmuş ve salon kirası yatırılmıştır. Fakat daha sonra ertelenerek 18 Kasım 2017 tarihine alınmıştır. Ancak bu toplantı da kendileri tarafından iptal edilmiştir.

9 Mart 2018 tarihi için Sayın Öztabak’ın imzası ile yine salon talebi yapılmış olup salon kendilerine tahsis edilmiştir. Ancak katılımcıların programlarının uymadığı söylenerek program başka tarihe alınmak istenmiştir. Ancak o tarihte de salon başka bir etkinlik için kiralandığından kendilerine salonun uygun olmadığı belirtilmiştir.

Raif Dinçkök Kültür Merkezi (RDKM)’nde 20 Mart’ta Küçük Salon ve 22 Mart’ta Özgecan Salonu olmak üzere salonlarımız AK Parti tarafından ayrılmıştır, kendilerine rezervedir. Yalnızca 9 Mart’ta kendilerine tahsis edilen salonda tarih değişikliği uymadığı için salon tahsisi yapılamamıştır. Hiçbir kişi, kurum ve kuruluş ayrımı yapılmaksızın Belediyemize ait salonlarımız kullanıma açık olup tahsis edilmektedir.”

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.