HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Öğrencilere projeyi anlattı

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova Atatürk İlkokulu’nu ziyaret ederek öğrencilere ‘Saklamıyorum, Paylaşıyorum’ projesi hakkında bilgiler verdi.

Yalova Belediyesi Umut Merkezi bünyesinde devam eden proje daha geniş çevrelere ulaştırmak amacıyla aralıksız olarak sürdürülüyor. ‘Sizin fazlanız başkasının eksiği olabilir’ sloganıyla çalışmalarını yürüten ‘Saklamıyorum Paylaşıyorum’ mağazalarında ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza kıyafet ve çeşitli ev eşyaları temin ediliyor. Merkezlere gönderilen eşyalar, Umut Merkezi çalışanları tarafından kontrol ediliyor. Gözden geçirilen kıyafetler ve eşyalar ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza bu merkezlerden ücretsiz olarak veriliyor.


Yalova Atatürk İlkokulu öğrencilerini bilgilendirmek amacıyla okulun konferans salonunda öğrencilerle bir araya gelen Başkan Salman, “Bizim Yalova’da yaptığımız bir çalışma var. Evdeki eskiyen, küçülen, kullanmadığınız eşyanız varsa belediye olarak onları topluyoruz. Bu eşyaları öncelikle Yalova’da yaşayanlara ardından da başka şehirlerde ihtiyacı kardeşlerimize gönderiyoruz. Bu da yardımlaşma ve dayanışmaya çok güzel bir örnek teşkil ediyor. Sizler hepiniz akıllı çocuklarsınız. Bunun ne demek olduğunu, bu eşyalara kavuşacak o insanların ne kadar mutlu olacağını anlayabilecek çocuklarsınız. Anne, babalarınızdan ve büyüklerinizden bu konuda destek bekliyoruz. Ne kadar çok insana ulaşırsak o kadar çok insanı mutlu ederiz” dedi.

Konuşmasının sonunda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözüne de vurgu yapan Başkan Salman, “Atatürk’ün güzel bir sözü var, ‘Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız var; çalışkan olmak’ bende sizlerden çalışmanızı istiyorum. Okulda öğretmenlerinizi iyi dinleyip, derslerinize gereken önemi verdikten sonra başaramayacağınız bir ders yok. Bir konuda başarıyı yakalayabilmek için onu başaracağınıza inanmanız gerekiyor. Çünkü inanmak başarmanın yarısıdır. Diğer yarısı da çalışmaktan geçiyor. Hepinize dinlediğiniz için teşekkür ediyorum. Hepinizi alınlarınızdan, yanaklarınızdan öpüyorum” dedi. width=

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.