HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Meteoroloji krizi büyüyor

Yalova kamuoyunda tartışılan ve Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın veto ettiği Meteoroloji Müdürlüğü’nün bulunduğu araziyle ilgili imar değişikliği kararı yeniden meclisten geçti. AKP’li meclis üyelerinin oylarıyla alınan kararın yargıya taşınması gündemde.

Meteoroloji Müdürlüğü’nün bulunduğu arazi ile yan tarafında imar planlarına park olarak işli olan 3 bin metre karelik alanın imar planı değişikliği ile eğitim alanı yapılması Yalova Belediye Meclisi’nin gündemine bir kez daha geldi. Aralık ayında AKP’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilen ancak Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın veto ettiği karar Ocak ayı gündeminde tekrar görüşüldü.

Konu hakkında İmar Müdürü Kemal Baş meclis üyelerine bilgilendirme yaptı. Konuyla ilgili söz alan İmar Komisyonu Başkanı Cemil Aydın, “Milli Emlak Müdürlüğü haricindeki tüm kurumlardan uygunluk görüşünün geldiği” dile getirdi.AK Parti Grup sözcüsü Kasım Avar da Milli Emlak Müdürlüğü’nün de uygundur görüşünü hazırladığını en geç 1 ay içerisinde bu görüşün de meclise sunulacağını belirtti.

Ödenek geri gitti mi?

Bunun üzerine söz alan CHP Grup sözcüsü Şerafettin Çelik, kurum görüşleri tamamlanmadan ve özellikle de yerin sahibi olan Milli Emlak Müdürlüğü’nün olumlu görüşü alınmadan meclisten bir karar çıkmasının son derece yanlış olduğunu belirtti. Çelik AK Parti grubuna bir de soru yönelterek, “Geçen ayki mecliste 9.5 milyon TL’lik ödeneğin bu karar alınmaması halinde geri gideceğini dile getirdiniz. Başkan kararı veto etti. Bu para ne oldu. Eğer geri gitmediyse siz meclisi mi yanılttınız. Gittiyse zaten sorun kalmamıştır” dedi.
Ardından yapılan oylamada ise Meteoroloji Müdürlüğü ve yan tarafındaki alanın imar planlarına eğitim alanı olarak işlenmesi konusu oy çokluğu ile kabul edildi.
Meclis kulislerinde ise 2. bir veto hakkı bulunmayan belediye başkanının kararı yargıya taşıyacağı konuşuluyor.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.