Kütüphaneye şehit polisin adı verildi

0
27

Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek Projesi (ÇOGEP) kapsamında Termal Fen Lisesi’ne kazandırılan Z-Kütüphane düzenlenen törenle açıldı. Kütüphaneye şehit polis Şevket Bitmez’in adı verildi.

Termal’e bağlı Akköy’de bulunan Termal Fen Lisesi Yalova Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi tarafından hayata geçirilen ÇOGEP Projesi kapsamında oluşturulan Z-Kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi. Törene Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Termal Kaymakamı Murat Büyükköse, Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, Yalova Emniyet Müdürü Hakan Fındık, Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, şehit polisin yakınları ile çok sayıda davetli katıldı.

Kütüphane hakkında Emniyet Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden bilgiler alan Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Z-Kütüphanelerin modern eğitim sistemi içerisinde hızla yer almaya başladığını dile getirdi. Çağdaş eğitimin teknolojiyi de içerisine alması gerektiğini vurgulayan Vali Yılmaz bu anlamda kütüphanenin oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Ardından Termal Fen Lisesi Şehit Polis Şevket Bitmez Z-Kütüphanesinin açılış kurdelesini Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, Termal Kaymakamı Murat Büyükköse ve şehit polisin annesi birlikte kestiler. Z-Kütüphaneyi gezen Vali Yılmaz ve beraberindekiler öğrencilerle sohbet etmeyi de ihmal etmediler. Gençlerin özçekim teklifini de geri çevirmeyen Vali Yılmaz ve protokol mensupları gençlerle aynı karede poz verdiler.

Paylaş
Önceki İçerikCumhuriyet coşkusu Leman Sam’la yaşandı
Sonraki İçerikCumhuriyetin 94. yıldönümü Çiftlikköy’de kutlandı
Nedim Guler
1980 yılında Yalova'da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü'nden mezun oldu. Ankara'da çeşitli reklam ajanslarında, TRT ve TV8'de stajyerlik yaptı. Anadolu Ajansı'nda Yalova muhabirliği ve il temsilciliği görevini yürüttü. Bir süre Doğan Haber Ajansı'nda muhabir olarak çalıştı. Yalova Hayat Gazetesi'nin günlük yayın hayatına atılmasıyla birlikte yaklaşık 7 sene genel yayın yönetmenliğini üstlendi. 2006 yılında Ajans Yalova adlı internet haber portalını kurdu.