reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Koru’daki köprü onarıldı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
reklam

Çınarcık ilçesine bağlı Koru beldesinde, 4 Temmuz’da etkili olan kuvvetli yağış ve derelerin taşması sonucu zarar gören Yalova-Çınarcık-Armutlu yolundaki köprünün yapımı tamamlandı.

Çınarcık Kaymakamı Abdullah Çiftçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Koru beldesi seralar bölgesinde meydana gelen sel felaketinde yaklaşık 2.5 milyon liralık zarar oluştuğunu söyledi.

Sel felakatinde önemli oranda hasar oluşmasını derenin ıslah edilmemiş olması ve köprü çalışmalarının yolu tıkamış olmasından kaynaklandığını belirten Çiftçi, şöyle konuştu:

“Bunun temel sebebi hem derenin ıslah edilmemiş olması hemde yapılan köprü çalışmalarının bir nebze yolu tıkamış olmasıydı. Şimdi her iki konuda da önemli bir mesafe almış durumdayız. Köprümüz tamamlandı çok şükür. Türkiye’nin en yoğun turizm beldelerinden birisi olan Çınarcık’ta, Esenköy’de ve Armutlu’ya giden ana yol istikameti bu köprüyle daha da ulaşılabilir daha yakın bir konuma geldi. Artık buraya ulaşım çok daha hızlandı ve çift yönlü olarak verilmeye başlandı.”

reklam