reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Koru’da türkü gecesi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
reklam

Atatürk’ün Koru’ya gelişinin 88. Yıldönümü Türk Halk Müziği sanatçısı Sevcan Orhan’ın verdiği konserle kutlandı. Gecede bir de evlilik teklifi sürprizi yaşandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Koru’ya misafir olduğu günün 88. yıldönümü nedeniyle Sevcan Orhan konseri düzenlendi. Konsere Çınarcık Kaymakamı Abdullah Çiftçi, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel, Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman ile çok sayıda vatandaş katıldı. Türk Halk Müziği sanatçısı Sevcan Orhan, konserde söylediği türkülerle vatandaşlara eğlenceli dakikalar yaşattı.

 width=Konser sonunda konuşan Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman, “Atatürk’ün o yöreyi ziyaret edişi güzel vatanımızın bir çok köşesinde kutlamalar ile yad edilir. Ancak asıl olan o günün anlam önemine layık bir organizasyonu yine o günün anlam ve önemini kavramış ve benimsemiş bir halk kitlesi ile paylaşabilmektir. Bu düşünceler ile başta bu güzel gecede bizlere rüya gibi bir resital sunan sanatçımız Sevcan Orhan’a, hiçbir zaman desteğini bizlerden esirgemeyen Sayın Milletvekilimiz Muharrem İnce’ye ve en çok da atasına her zaman olduğu gibi sahip çıkan tüm Koru halkına sonsuz şükranlarımızı ve saygılarımızı sunuyoruz” dedi

Sevcan Orhan’a plaketini CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce verirken konser havai fişek gösterisi ile sona erdi.

 width=Sahneden evlilik teklifi

Diğer yandan konser esnasında ilginç bir olay da yaşandı. Sahneye çıkan bir vatandaş, kız arkadaşına tüm halkın önünde evlilik teklifi etti. Sahneye çıkan genç kız teklifi kabul ederken gecede duygusal anlar yaşandı.

 

reklam