HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Kent Müzesi’nde Atatürk sergisi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 79. Yıldönümü nedeniyle, Yalova Belediyesinin katkılarıyla Kent Müzesinde ‘Bugün Bütün Zamanlar, Atatürk Sergisi’ isimli fotoğraf sergisi açıldı.

Kent Müzesinde serginin Açılışını Yalova Valisi Tuğba Yılmaz,  Garnizon Komutanı Tuğamiral Ayhan Gedik, Cumhuriyet Başsavcısı Kahraman Özgür ve Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman gerçekleştirdi. 10-16 Kasım tarihleri arasında gezilebilecek olan fotoğraf sergisinde Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatına dair fotoğraf kareleri yer almakta.

Fotoğraf sergisini tüm Yalovalı vatandaşların gezmesi gerektiğini belirten Başkan Salman,“ Mustafa Kemal Atatürk Yalova’ya ayrı bir önem vermekteydi. Ömrünün büyük bir kısmını burada geçirdi ve önemli kararların birçoğunu Yalova’da aldı. İşte o geçirdiği günlere yansıyan fotoğraf karelerinin birçoğunu bu sergide bulabilirsiniz. Ayrıca hayatında önem arz eden birçok fotoğraflarda sergide yer almaktadır. Yalovalı tüm hemşerilerimizin çocuklarını, yeğenlerini, kardeşlerini, eşini ve dostunu alarak Kent Müzesinde 10-16 Kasım tarihleri arasında sergilenecek olan ‘Bugün Bütün Zamanlar Atatürk’ fotoğraf sergisini görmeye gezmeye davet ediyorum.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.