HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

İyi Parti kuruldu! Yalova’dan kimler katıldı?

Uzun bir süredir kuruluşu için çalışmaları süren Meral Akşener’in partisi İyi Parti, Ankara’da düzenlenen toplantıyla resmen ilan edildi. Toplantıya Yalova’dan da isimler katıldı.

 İyi Parti’nin sloganı ise “Türkiye iyi olacak” oldu.

Yenimahalle Nazım Hikmet Kongre Merkezi’nde düzenlenen tanıtım toplantısında salon hıncahınç doldu. Uzun bir süredir ismi, logosu ve sloganı merakla beklenen partiyle ilgili bekleyiş yapılan toplantıyla son buldu. Kurucular kurulu listesi açıklanan partinin ismi “İyi Parti” olurken amblemi etrafında sekiz ışık olan güneş olarak belirlendi. İyi Parti’nin sloganı ise “Türkiye iyi olacak” oldu. Meral Akşener önderliğinde kurulan partide Koray Aydın, Yusuf Halaçoğlu, Nuri Okutan, Ümit Özdağ gibi MHP’nin önemli isimleri de kurmay kadrosunda yer alıyor.

Gece saatlerinde Yalova’dan kaldırılan 2 otobüsle yeni partiye katılmak isteyenler Ankara’nın yolunu tuttu.

Ankara’daki toplantıya Yalova’dan da katılım oldu. Gece saatlerinde Yalova’dan kaldırılan 2 otobüsle yeni partiye katılmak isteyenler Ankara’nın yolunu tuttu. Toplantıya katılanlar arasında daha önce MHP’de il başkanlığı yapmış Erol Tatar, eski HEPAR İl Başkanı Ersin Doğan ve İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Mahmut Renkler’in yanısıra çoğunluğu daha önce Niyazi Bektaş, Ferit Aydın gibi daha önce MHP saflarında siyaset yapmış isimler yer aldı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.