reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Hasarın boyutları ortaya çıkıyor

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Hasarın boyutları ortaya çıkıyor
reklam

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Suat Parıldar, geçtiğimiz hafta yaşanan sel felaketi nedeniyle zarar gören çiftçilerin hasar tespit çalışmasının yapıldığını söyledi.

İl Müdürü Suat Parıldar, Çınarcık’a bağlı Ortaburun ve Çalıca köyü ile Termal’e bağlı Akköy’de sel taşkınının yaşandığı alanlarda incelemeler yaptı, ürünleri zarar gören çiftçileri ziyaret etti.

Parıldar, olay yaşanır yaşanmaz bölgeye giderek hasar tespit çalışmasında bulunduklarını belirterek “Meydana gelen yağış sonrası İl Müdürlüğümüzce acilen oluşturulan Hasar Tespit Komisyonumuzca zarar gören üreticilerin müracaatları alındı, teknik elemanlarımız üretici seralarını inceleyerek hasar durum tespiti raporlarını hazırladı. İlk belirlemelere göre Çınarcık ve Termal’de 07 Temmuz 2017 tarihi itibariyle toplam 113 çiftçimizin 69 da kapalı alan, 55 da açık alan ve 152 adet serasında zarar meydana geldi. Bunların dışında çiftçilerimize ait muhtelif sera alet ve ekipmanlarında da kayıplar oluştu. Çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

reklam