Ajans Yalova https://ajansyalova.com Yalova'ya dair herşey! Wed, 20 Sep 2017 09:17:32 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Esneklikler suiistimal edildi https://ajansyalova.com/esneklikler-suiistimal-edildi/ Wed, 20 Sep 2017 09:17:32 +0000 https://ajansyalova.com/?p=41473 Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, Gazipaşa Caddesi ve Bad Godesberg Parkı üzerinde belirlenen alanların dışına çıkan ve imara aykırı yapılaşmalarla ilgili çalışma başlattıklarını söyledi. Yalova’nın en hareketli bölgesinde esnafa çeşitli esneklikler gösterdiklerini ifade eden Başkan Yardımcısı Halit Güleç, yaptığı açıklamada, “Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik durum nedeniyle esnafımıza tanınan bazı esneklikler vatandaşlarımızdan sıkça şikayet almaya […]

The post Esneklikler suiistimal edildi appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, Gazipaşa Caddesi ve Bad Godesberg Parkı üzerinde belirlenen alanların dışına çıkan ve imara aykırı yapılaşmalarla ilgili çalışma başlattıklarını söyledi.

Yalova’nın en hareketli bölgesinde esnafa çeşitli esneklikler gösterdiklerini ifade eden Başkan Yardımcısı Halit Güleç, yaptığı açıklamada, “Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik durum nedeniyle esnafımıza tanınan bazı esneklikler vatandaşlarımızdan sıkça şikayet almaya başladı. Bu nedenle özel bir bölge olan bu alanlarda çalışma başlattık” dedi.

Hizmetteki odak noktalarının her zaman vatandaş olduğuna vurgu yapan Başkan Yardımcısı Güleç, şöyle devam etti:

“Geride bıraktığımız süreçte vatandaşlarımızın talep ve isteklerini hep ön plana aldık. Halkımızın memnuniyeti için çalıştık. Esnaflarımız ülkemizin ekonomik şartlarından etkilenmekte. Bu nedenle bu iki bölgede sezon içinde uygulamalarımızda bazen esneklikler gösterdik. Ancak bazı alanlarda bu esneklik fazlasıyla suiistimal edilmeye başlandı. Bu nedenle vatandaşlarımızdan çok sayıda şikayet aldık. Bu konuyu yeniden ele alarak değerlendirdik. Esnafımızla bu konuda daha önce de toplantılar yaptık. Bu süreçte de kendilerine uyarılarda bulunarak yapılacak işlemlerle ilgili gerekli tebligatları kendilerine ilettik. Hatta konuyu Belediye Meclis Gündemine dahi taşıdık. Bu iki bölge kentimizin en özel alanı bu alanda gerekli çalışmayı yapıyoruz. Bu bölgeyle ilgili bir tasarım projesi ortaya koyarak hem esnafımızın hem de halkımızın beğeneceği bir alan oluşturmuş olacağız. Ancak Gazipaşa Caddesini ve Bad Godesberg Parkını mevcut plana uygun hale getireceğiz. Fazla yapılan işgallerle var ise imara aykırı yapılaşmaları öncelikle ortadan kaldıracağız”

The post Esneklikler suiistimal edildi appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Giresun’da Yalova rüzgarı https://ajansyalova.com/giresunda-yalova-ruzgari/ Wed, 20 Sep 2017 08:54:26 +0000 https://ajansyalova.com/?p=41468 Yalova Giresunlular Kültür ve Dayanışma Derneği’nin, Bulancak’ta düzenlediği geceye Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ile beraber katıldı. Gecenin açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı İbrahim Aslan, Yalova’da oluşturdukları birlik ve beraberliği genişleterek sürdürmek istediklerini belirterek “Öncelikle Yalova derneğimizin yapımında her zaman yanımızda olan ve bu gecemize katılan Yalova Belediye Başkanımız Vefa […]

The post Giresun’da Yalova rüzgarı appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Yalova Giresunlular Kültür ve Dayanışma Derneği’nin, Bulancak’ta düzenlediği geceye Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ile beraber katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı İbrahim Aslan, Yalova’da oluşturdukları birlik ve beraberliği genişleterek sürdürmek istediklerini belirterek “Öncelikle Yalova derneğimizin yapımında her zaman yanımızda olan ve bu gecemize katılan Yalova Belediye Başkanımız Vefa Salman’a çok teşekkür ediyorum. Bir teşekkürde bizleri gurbette yalnız bırakmayan Giresun Belediye Başkanımız Kerim Aksu’ya ve Aydındere Belediye Başkanımız Nuri Demir’e. Ayrıca bugün aramızda olan tüm katılımcılara da hoş geldiniz diyorum. Benim en büyük arzum Giresun ile Yalova’nın kardeş şehir olmasıdır” dedi.

“Yeriniz Bende Çok Farklı”

Yalova Giresunlular Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Giresun’da düzenlemiş olduğu geceye katılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova’da yaşayan Giresun kökenli vatandaşlarımızın kendisinde önemli bir yeri olduğunu belirterek şunları dile getirdi; “Yalova’da bulunan Giresunlu arkadaşlarım benim arkamda durdular bende kendilerine ne söz verdiysem yerine getirdim. Merkez mahallelere ne yapılmışsa daha fazlasını söz verdiğim gibi kenar mahallelere yaptım. Başkan İbrahim Aslan arkadaşım bu geceye davet edince düşünmeden buraya geldim. Burada benim çok değer verdiğim örnek aldığım Kerim Aksu Başkanım var. Benim adım Vefa ne söz verdiysem sözümün arkasındayım Yalova Giresunlular Derneği benim önem verdiğim en fazla ziyaret ettiğim yerdir. Bundan sonra da hep beraber olacağız sizlerin sorunları, sizlerin talepleri bizim önceliğimizdir. Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.”

“Vefa Başkan Her Talebimizi Yerine Getirdi”

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu gurbette yaşayan hemşehrileriyle sürekli iletişim halinde olduğunu Yalova’da yaşayan Giresunlu hemşehrilerini köylerinde dahi zaman zaman ziyaret ettiğini hatırlatarak; “Belediye Başkanı olarak 24 saat görevdeyiz. Gittiğim her dernekte sohbette şunu söylüyorum, herkesin farklı siyasi görüşü olabilir. Bizim önceliğimiz beraberliğimiz Giresun’dur. Ben seçildikten sonra parti rozetimi çıkarıyor Giresun rozetini takıyorum. Yalova’da hemşehrilerimi ziyaret ettiğimde taleplerini Vefa Başkan’a götürdüm. kendisi sağ olsun gereğini fazlasıyla yaptı. Dernek Başkanı İbrahim Aslan sağ olsun ne yaparsa bizi arıyor biz de kendisine destek sağlamaya çalışıyoruz. Yalova ile Giresun’un kardeş şehir olma talebi bizimde arzu ettiğimiz bir konu Vefa Başkanla bu konuyu hallederiz. Bu geceye katılan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, gecede Başkan Salman’a özel tasarım fındık plaketi ve Giresun kalite fındık hediye etti. Yalova Giresunlular Derneği kendilerine katkı sağlayan kişi ve kuruluşlara gecenin anısına plaket verdi.

The post Giresun’da Yalova rüzgarı appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Güner’e destek teşekkürü https://ajansyalova.com/gunere-destek-tesekkuru/ Wed, 20 Sep 2017 08:48:56 +0000 https://ajansyalova.com/?p=41465 Şehit Ahmet Uzun Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Aysun İşbilir Çamlı ve yönetimi, okullarına verdiği destekten ötürü Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner’i makamında ziyaret etti. Yeni başlayan eğitim öğretim yılında Yalova Belediyesi’nin okullarının önem arzeden ihtiyaçlarını giderdiğini belirten Okul Aile Birliği Başkanı Aysun İşbilir Çamlı, Başkan Yardımcısı Güner’e teşekkürlerini iletti. Güner ise, “Yalova Belediyesi […]

The post Güner’e destek teşekkürü appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Şehit Ahmet Uzun Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Aysun İşbilir Çamlı ve yönetimi, okullarına verdiği destekten ötürü Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner’i makamında ziyaret etti.

Yeni başlayan eğitim öğretim yılında Yalova Belediyesi’nin okullarının önem arzeden ihtiyaçlarını giderdiğini belirten Okul Aile Birliği Başkanı Aysun İşbilir Çamlı, Başkan Yardımcısı Güner’e teşekkürlerini iletti. Güner ise, “Yalova Belediyesi olarak eğitimin önemini biliyoruz. Yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin daha iyi şartlarda eğitim görmeye hakları var. Bu sebeple de imkanlarımız dahilinde okullarımızın bizden isteklerini karşılamaya çalışıyoruz” dedi.

Görüşmenin ardından Başkan Yardımcısı Güner, Okul Aile Birliği Başkanı Aysun İşbilir Çamlı ve yönetimi ile günün ansına fotoğraf çektirdi.

 

The post Güner’e destek teşekkürü appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Park gibi çay bahçesi https://ajansyalova.com/park-gibi-cay-bahcesi/ Mon, 18 Sep 2017 07:35:55 +0000 https://ajansyalova.com/?p=41461 Çiftlikköy’de Devlet Hastanesi Ek Binası arkasında yeşilliğiyle dikkatleri çeken bir çay bahçesi açıldı. Açılışını Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yaptığı çay bahçesi yemyeşil görüntüsüyle çay bahçesinden çok yeşil bir parkı andırıyor. Çay bahçesinin ortaklarından Münür Aydın “İnsanlar artık yeşili arar oldu. Bizim en önde gelen özelliğimiz yeşilliğimizdir. Yakında çok daha yeşil olacağız” dedi. Açılışa […]

The post Park gibi çay bahçesi appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Çiftlikköy’de Devlet Hastanesi Ek Binası arkasında yeşilliğiyle dikkatleri çeken bir çay bahçesi açıldı.

Açılışını Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yaptığı çay bahçesi yemyeşil görüntüsüyle çay bahçesinden çok yeşil bir parkı andırıyor. Çay bahçesinin ortaklarından Münür Aydın “İnsanlar artık yeşili arar oldu. Bizim en önde gelen özelliğimiz yeşilliğimizdir. Yakında çok daha yeşil olacağız” dedi.

Açılışa katılan Tema Vakfı Yalova Temsilcisi Faruk Tezcan da “Yeşil alanların giderek yok edilmesi insanları yeşile hasret bıraktı. Bu nedenle yeşil alanı çok olan çay bahçeleri, restauranlar ve benzeri işletmeler daha çok rağbet görüyor. Çay bahçesini yeşil bir park halinde düzenleyip açan öğrencim Münür Aydın’ı kutluyorum. Daha ileri aşamada botanik park haline dönüştürmek istemesi de çok olumlu” dedi.

The post Park gibi çay bahçesi appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Kaşıkçı: Laf çok, icraat yok https://ajansyalova.com/kasikci-laf-cok-icraat-yok/ Tue, 12 Sep 2017 12:05:55 +0000 https://ajansyalova.com/?p=41443 Cumhuriyet Halk Partisi Çiftlikköy İlçe Gençlik Kolu Başkanı Savaş Kaşıkçı, Akp tarafından yerel seçimler öncesi verilen sözlerin ortada kaldığını söyledi. Kaşıkçı, yaptığı açıklamada, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın seçim öncesi verdiği sözleri anımsatarak “Yerel seçimler öncesinde Sayın Silpagar ne demişti şeffaf, sosyal ve estetik belediye olacağız. Şeffaflık konusunda, ihale, gelir – gider kalemlerinde yapılan […]

The post Kaşıkçı: Laf çok, icraat yok appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Cumhuriyet Halk Partisi Çiftlikköy İlçe Gençlik Kolu Başkanı Savaş Kaşıkçı, Akp tarafından yerel seçimler öncesi verilen sözlerin ortada kaldığını söyledi.

Kaşıkçı, yaptığı açıklamada, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın seçim öncesi verdiği sözleri anımsatarak “Yerel seçimler öncesinde Sayın Silpagar ne demişti şeffaf, sosyal ve estetik belediye olacağız. Şeffaflık konusunda, ihale, gelir – gider kalemlerinde yapılan harcamaları Çiftlikköylülerle paylaşacağız. Fakat şuan görünen o ki ilçemizde şeffaf, sosyal ve estetik belediyecilikle alakalı söylenen sözlerin üzerinden yeller esmektedir. Mart 2014 tarihinden itibaren ihaleye çıkan işlerle alakalı gerekli bilgiler ve bu ihalelerin sonuçları ile ilgili detaylar ne belediyenin internet sitesinde yayınlanmış ne de bunlar halkla paylaşılmıştır. Aksine, belediye seçimler sonrasında sırtını bir anda Çiftlikköy halkına dönmüştür. 2014 yılına kadar önceki yönetimler tarafından belediye bünyesine kazandırılan arsalar bu tarihten sonra Akp yönetimi tarafından teker teker satılığa çıkarılmıştır. Satışı yapılan arsalarında kimler tarafından alındığı yâda kimlere verildiği de meçhul durumdadır. Ayrıca ilçemizde de birçok sosyal alana ihtiyaç duyulurken Akp yönetimindeki Çiftlikköy belediyesinin bu arazileri halkın faydalanacağı şekilde sosyal alan olarak kullanmayıp yangından mal kaçırırcasına satması oldukça manidardır. Atalarımızın da dediği gibi ‘hazıra dağ dayanamaz ‘ sözünün en güzel örneğini saģolsun sayın belediye başkanı ve belediye yönetimi eldeki yerleri satarak bize açık ve net bir şekilde göstermektedir” dedi.

Kaşıkçı, sözlerine şöyle devam etti:

“Sosyal belediyecilik anlayışını getireceğiz dediniz, sosyal belediyecilikte kent arşivi ve okuma salonları yapılacak dediniz fakat bir adım bile dahi ileri gidemeyerek klasik belediyecilik anlayışından hala kurtulamadınız. Artık klasik belediyecilik anlayışını geride bırakmalısınız. İnsanca yaşam, sağlık, eğitim ve çevre gibi faktörler için sosyal belediyecilik anlayışı şarttır. Belediyeler birer küçük yerel hükümet gibidirler. Bu yerel hükümetlerin başkanı da belediye başkanı, parlamento üyeleri de belediye meclisidir. Bu bağlamda belediyeler halkla doğrudan bire bir temas kurabilirler. Fakat belediyeleri ticarethane gibi sanıp bir tüccar zihniyetiyle yürütmeye çalışanlar bunu pek fark edemezler. Şirket kurarak belediyeyi yönetebilirsiniz ve çok da para kazanabilirsiniz. Ama belediye bir ticarethane değil, hizmet üreten, halka hizmet götüren, kentte yaşayan halkın sağlığından, selametinden,  huzurundan kısaca her şeyinden sorumlu olan kamusal kurumlardır”

Silpagar’ın Çiftlikköy’ü markalaştıracağını söylediğini dile getiren Gençlik Kolları Başkanı Savaş Kaşıkçı, “Bu yönetim anlayışıyla ve her defasında yapılan hatalarla Çiftlikköy’ü nasıl markalaştırmayı düşünüyorsunuz” diye sordu. Çiftlikköy’ün artık turizmle anılmadığını da kaydeden Kaşıkçı, “İlçemiz sınırları içerisinde bulunan ve turizm amacıyla kullanılıp halka açılırsa eğer Çiftlikköy’e birçok getirisi olacak olan Etibank Tesisleri hala atıl vaziyette durmaktadır.  İlçemiz sahilinde, yosun dolu ve taşınıp da hala yerine dikilmeyen ağaçlar sayesinde yeşilden uzak betonlaşmanın bol olduğu bir görüntü göze çarpmaktadır. Madem hayaliniz turizmle anılan bir Çiftlikköy oluşturmak ve üstelik bunun içinde arkanızda iktidarın da desteği olmasına karşın neden bu alanla ilgili herhangi bir somut adım atılmamaktadır? Koltuklarınızda oturup hayal kurmaktan başka bir şey yapmayıp sadece turizmle anılan bir Çiftlikköy istiyoruz demekle ne ilçemize bir turist gelir, ne Çiftlikköy esnafı kazanır ne de ilçeye turizm sektöründe herhangi bir yatırım yapılır” dedi.

Kaşıkçı, üniversite konusunda verilen sözlere de değinerek şunları söyledi:

“Yerel seçimler öncesi ne demişti Sayın Silpagar ilçemize muhakkak bir 4 yıllık üniversite getireceğim sizlere sözüm olsun. Bu sözün üzerinden 3,5 sene gibi koca bir zaman dilimi geçti ve bu süreç içerisinde herhangi bir adım atılmadı ancak basında KKTC 2. Cumhurbaşkanı Sayın Mehmet Ali Talat ve Sayın Şansal Büyüka ile görüşüldü diye haberler yer aldı. Peki, daha sonra ne oldu Sayın Silpagar ben bina yapamam, yer verdim gelsin kursunlar dedi. 4 yıllık üniversite hayaliyle başlayan süreç bir anda 2 senelik meslek yüksekokulunu ilçenin iç tarafına düşünüyorum sözüne döndü ve son olarak da Sayın Silpagar bırakın Çiftlikköy’e üniversite getirmeyi Çınarcık Meslek Yüksek Okulunun mezuniyet töreninde kendisini buldu. Öyle gözüküyor ki bu süreç de bizim projelerimiz içerisinde üniversite aslında yoktu demekle son bulacaktır”

Çiftlikköy’ün rantın ve paranın merkezi olduğuna dikkat çeken Savaş Kaşıkçı, “Şeffaf, sosyal ve estetik belediyecilik sözleriyle başlayan süreç, yol ve kaldırım konularında AB standartlarında olacağız, Çiftlikköy küçük sanayisinde teknolojiden yararlanacağız dediniz yaptığınız adaletsizliklerle birlikte ilçe esnafımız sayenizde adalet aramaya başladı, ihale gelir-gider kalemlerinde ki harcamalar Çiftlikköylülerle paylaşılacak, bir veya iki cadde dışında yer altına alınmayan elektrik hatları ve çöplerin yerin altına hala alınamaması, tüm dernekleri bir araya getirecek olan  ay yıldız projesinin gerçekleşmemesi, sürekli satılan arsalar,  katlı ve genel otoparkların yapılamaması, üniversitenin ilçeye getirilememesi, kapalı yüzme havuzu ve spor kompleksinin yapılamaması, turizmle anılamayan Çiftlikköy, seçim öncesi sözü alınan 5 yıldızlı otellerin, istihdam yaratacak iplik fabrikasının, bisiklet fabrikasının kurulamaması, markalaştırılamayan kara kilise ve denizi deniz içerisinde yaşayacağımız çılgın Çiftlikköy adası projesinin gerçekleştirilememesiyle devam etmektedir. Kısacası lafın çok olduğu fakat icraatin yok olduğu bir yönetimle Çiftlikköy halkı bu dönemde  karşı karşıya bırakılmış, ilçemiz daha çok paranın ve rantın merkezi haline dönüştürülmüştür. Sizler verdiğiniz bu sözleri unutmuş olabilirsiniz fakat  asla unutulmaması gereken bir şey vardır halkın bu gibi laflara  karnının artık tok olduğudur” diyerek sözlerine son verdi.

The post Kaşıkçı: Laf çok, icraat yok appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Salman’a 77 numaralı forma https://ajansyalova.com/salmana-77-numarali-forma/ Mon, 11 Sep 2017 13:43:48 +0000 https://ajansyalova.com/?p=41431 Geçtiğimiz hafta Yalovaspor Başkanlığı’na seçilen Ali Demirhan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı makamında ziyaret etti. Yalovaspor Kulübünün Başkanı Ali Demirhan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Başkan Salman’a adının yazılı olduğu 77 numaralı Yalovaspor forması ile birlikte takımın logosunu taşıyan porselen işlemeli tabağı hediye ettiler. Yapılan ziyaretten oldukça memnun kaldığını belirten Başkan Salman; […]

The post Salman’a 77 numaralı forma appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Geçtiğimiz hafta Yalovaspor Başkanlığı’na seçilen Ali Demirhan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı makamında ziyaret etti.

Yalovaspor Kulübünün Başkanı Ali Demirhan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Başkan Salman’a adının yazılı olduğu 77 numaralı Yalovaspor forması ile birlikte takımın logosunu taşıyan porselen işlemeli tabağı hediye ettiler.

Yapılan ziyaretten oldukça memnun kaldığını belirten Başkan Salman; “Yalovaspor bu şehrin markalarından biri ve simgesidir. Sizlerin Yalovaspor’u iyi yerlere getireceğine inanıyorum. Zaten yapmış olduğunuz basın toplantısıyla ne kadar kararlı, inançlı ve hedef odaklı olduğunuzu gösterdiniz. Ali Demirhan zaten Erzurumspor da yaptığı Başkanlık süresince bunu tüm Türkiye’ye gösterdi. Bunun yanı sıra basın toplantısında şahsıma ve Belediye’ye teşekkür etmenizden dolayı bende size bu vesileyle burada teşekkür etmek istiyorum. Biz Yalova Belediyesi olarak her takıma eşit mesafedeyiz. Aynı duyarlılığı tüm takımlara olduğu gibi Yalovaspor’a da göstereceğiz” dedi.

The post Salman’a 77 numaralı forma appeared first on Ajans Yalova.

]]>
İçme suyu hattı için düğmeye basıldı https://ajansyalova.com/icme-suyu-hatti-icin-dugmeye-basildi/ Mon, 11 Sep 2017 13:39:53 +0000 https://ajansyalova.com/?p=41428 Yalova Belediyesi, toplamda 17.500 metre içme suyu isale hattı ve şebekesi için düğmeye bastı. Yalova Belediyesi Su Kanal Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalar kapsamında özellikle yaz sezonunda sorun yaşayan Bayraktepe Mahallesi ilave ve yenileme işlemlerine başlanan ilk yer oldu. Yalova Belediyesi yapılan ihale kapsamında 17.500 metre içme suyu isale hattı ve şebeke için çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında; […]

The post İçme suyu hattı için düğmeye basıldı appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Yalova Belediyesi, toplamda 17.500 metre içme suyu isale hattı ve şebekesi için düğmeye bastı. Yalova Belediyesi Su Kanal Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalar kapsamında özellikle yaz sezonunda sorun yaşayan Bayraktepe Mahallesi ilave ve yenileme işlemlerine başlanan ilk yer oldu.

Yalova Belediyesi yapılan ihale kapsamında 17.500 metre içme suyu isale hattı ve şebeke için çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında; Kazımiye Seyrantepe Mahallesi için 3500 metre isale hattı ve 5500 metre şebeke hattı ile abone bağlantılarının da tamamı yenilenecek. Ayrıca içme suyu depolarının yenileme ve modernizasyon çalışmaları da proje kapsamında yapılmaya devam ediyor.

“Eksikler Giderilecek”

Çalışmaları yılsonuna kadar tamamlamayı hedefledikleri bilgisini veren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Kentimizin altyapı eksiklerini biliyoruz. Ancak Baraj projesi nedeniyle yapmış olduğumuz proje bir süre beklemek zorunda kaldı. Yıllık olarak belirli oranda yenileme ve ilave hatlarının yapımını gerçekleştiriyoruz. Özellikle yaz aylarında sıkıntı çeken Seyrantepe, Bayraktepe ve Bağlarbaşı Mahallelerimizin bir kısımlarındaki problem kısa sürede ortadan kalkacak. Özellikle Bayraktepe Mahallesi’nin üst kesimleri ile Seyrantepe Mahallemizin altyapısı tamamen değişecek. Çalışmaları en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz. Altyapıya yönelik olarak çalışmalarımız devam edecek ve eksikler tek tek giderilecek” dedi.

The post İçme suyu hattı için düğmeye basıldı appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Yalova Seyahat, Yalova’yı tanıtacak https://ajansyalova.com/yalova-seyahat-yalovayi-tanitacak/ Mon, 11 Sep 2017 08:25:04 +0000 https://ajansyalova.com/?p=41425 Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve Yalova Seyahat Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gencer arasında kentimizin tanıtımına katkı sağlamak için protokol imzalandı. Karşılıklı imzalanan protokolle Yalova Belediyesi logosu ve Yalova Seyahat logolarının kooperatif araçlarında kullanılması aynı zamanda kentimizin simgesi olan Yürüyen Köşk logosuyla birlikte araçların üzerinde görsellerinin kullanılmasını içeriyor. Yalova Seyahat firmasıyla yapılan karşılıklı protokolle Yalova’nın […]

The post Yalova Seyahat, Yalova’yı tanıtacak appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve Yalova Seyahat Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gencer arasında kentimizin tanıtımına katkı sağlamak için protokol imzalandı.

Karşılıklı imzalanan protokolle Yalova Belediyesi logosu ve Yalova Seyahat logolarının kooperatif araçlarında kullanılması aynı zamanda kentimizin simgesi olan Yürüyen Köşk logosuyla birlikte araçların üzerinde görsellerinin kullanılmasını içeriyor.

Yalova Seyahat firmasıyla yapılan karşılıklı protokolle Yalova’nın tanıtımına büyük bir katkı sağlanacağını belirten Başkan Salman; “Yalova Seyahat ile yapmış olduğumuz bu protokol ile kentimizi daha iyi tanıtacağımıza inanıyorum. Özellikle otobüslerimizin üzerinde yer alan Yürüyen Köşk görseliyle birçok noktaya daha iyi ulaşarak kentimizin tanıtımına katkı sağlamış olacağız. Atılan bu imzaların her iki tarafa da hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 “Görsellerin Önünde Fotoğraf Çektiriyorlar”

Yalova Seyahat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Gencer ise “İlimizin simgesi olan Yürüyen Köşk logolarının otobüslerimizde yer alması hem görsel olarak hem de tanıtım amacıyla çok güzel oldu. Yolcularımızın birçoğunun değişimin farkına vardığına inanıyorum. Öyle ki yolcularımızın birçoğu ya seyahat öncesi ya da seyahat bitiminde görsellerin önünde fotoğraf çektiriyorlar” dedi.

The post Yalova Seyahat, Yalova’yı tanıtacak appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Sosyal tesisler hizmete girdi https://ajansyalova.com/sosyal-tesisler-hizmete-girdi/ Mon, 11 Sep 2017 08:21:26 +0000 https://ajansyalova.com/?p=41420 Sosyal Belediyecilik anlayışına önem veren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova’da bir ilke daha imza attı. Bad Godesberg Parkı içerisinde yer alan alanda yapımı tamamlanan Yalova Belediyesi Sosyal Tesisi’nin açılışı gerçekleştirildi. Yalova Belediyesi tarafından ilk defa personeline yönelik Bad Godesberg parkı içinde açılan sosyal tesis, Yalova Belediyesi bünyesinde vatandaşlara kafeterya olarak da hizmet verecek. Yoğun […]

The post Sosyal tesisler hizmete girdi appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Sosyal Belediyecilik anlayışına önem veren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova’da bir ilke daha imza attı. Bad Godesberg Parkı içerisinde yer alan alanda yapımı tamamlanan Yalova Belediyesi Sosyal Tesisi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Yalova Belediyesi tarafından ilk defa personeline yönelik Bad Godesberg parkı içinde açılan sosyal tesis, Yalova Belediyesi bünyesinde vatandaşlara kafeterya olarak da hizmet verecek. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen açılışta Başkan Salman’a CHP İl Başkanı Özcan Özel, Merkez İlçe Başkanı Ertan Şener, Belde Belediye Başkanları, CHP İlçe Başkanları, Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, belediye personelleri ve vatandaşlar eşlik etti.

“Kentimizi Sevgiyle Büyütmeye Devam Ediyoruz”

“Belediye Sosyal Tesisinin açılışına hepiniz hoş geldiniz” diyerek söze başlayan Belediye Başkanı Vefa Salman, “Göreve geldiğim ilk günden beridir birçok ilkin altına imza attık. Türkiye’de ki illerin yüzde 90’ında belediye sosyal tesisi varken Yalova’nın yoktu. Bu benim yüreğimde kalan ağır bir yaraydı. Bunun neresi olabileceğine yönelik çok düşündüm. Bu yeri benden çok isteyen oldu. Ancak burası sahil kenti Yalova’nın önemli yerlerinden bir tanesiydi. Sosyalleşme adına, sosyal belediyecilik adına bugün burada sizlerin de katılımıyla hep beraber bu tesisle Yalova bir ilke imza atıyor. Bunun bana nasip olmasından ötürü çok büyük onur ve gurur duyuyorum. Bu duyguları bana yaşattıkları için emeği geçen bütün personelime sizlerin huzurunda sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Altını çizerek belirtmek isterim ki buradan sadece belediyemiz değil her vatandaşımız da faydalanabilecek. Halil İnalcık Kültür Merkezi içerisinde açılışını yaptığımız Engelsiz Cafe’den, Yürüyen Köşk içerisinde yer alan Yürüyen Köşk Kafe’nin modernizasyonuna kadar hepsi Yalovalı hemşehrilerim ve vatandaşlarımız için yapıldı. Her zaman söylediğim gibi bu dünyada bir cennet varsa orası Yalova’dır ve Yalova’mızı birlikte yönetmeye, sevgiyle büyütmeye devam edeceğiz. Bu tesisi daha öncede açabilirdik ancak bugün 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş tarihi. Bu anlamlı günde açılışı hep beraber gerçekleştirdik. Yalova’mıza hayırlı uğurlu olsun. Hepinizi seviyor, saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Konuşmanın ardından Başkan Salman, protokol üyeleri ile birlikte açılış kurdelesini keserek tesisi gezdi.

The post Sosyal tesisler hizmete girdi appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Ak Parti’den 112456. kez hastane müjdesi https://ajansyalova.com/ak-partiden-112456-kez-hastane-mujdesi/ Mon, 11 Sep 2017 08:15:30 +0000 https://ajansyalova.com/?p=41416 Hemen her seçim öncesinde Yalovalılara söz verilen yeni devlet hastanesi konusunda Ak Parti’den yeni açıklama geldi. İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, taleplerini Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a ilettiklerini söyledi. Ankara’da partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısına katılan Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile de görüştü. Demircan’a 400 yataklı yeni hastane konusundaki […]

The post Ak Parti’den 112456. kez hastane müjdesi appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Hemen her seçim öncesinde Yalovalılara söz verilen yeni devlet hastanesi konusunda Ak Parti’den yeni açıklama geldi. İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, taleplerini Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a ilettiklerini söyledi.

Ankara’da partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısına katılan Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile de görüştü. Demircan’a 400 yataklı yeni hastane konusundaki taleplerini ilettiklerini belirten Başkan Öztabak, “Ankara programımızın 2.gününde Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan ve il başkanları  ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik. Yalova ilimiz hakkında istişarelerde bulunarak Yalova’mızdaki Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olan yatırımlar ve özellikle 400 yataklı hastanenin 2018 yılı içerisinde temelinin atılıp inşaatına başlanması hususundaki hassasiyetlerimizi ilettik. Özellikle hastane konusunun Yalova’mız için önemli olduğunu ve bir an önce temelinin atılması gerektiğini Sayın bakanımıza ifade ettim. Bu talebimize olumlu yaklaşan Sayın bakanımız, bu konuda bütün çalışmaların yapılacağını söyledi. Sağlık bakanlığında yapılacak olan revizyon çalışmaları hakkında bilgiler vererek büyük bir aksilik olmazsa 2018 yılı içerisinde 400 yataklı hastanenin temelinin atılacağının sözünü verdi” dedi.

Öztabak, sözlerini “Sağlık Bakanımız Sayın Ahmet Demircan’ın talimatları ile 2018 yılında temeli atılacak olan 400 yataklı hastanemizin ve diğer yatırımların, Yalova’mıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Yıllardır her seçimde Yalovalılara söz verilen yeni devlet hastanesi konusundaki bugüne kadar tek gelişme arazi sorununun çözülmesi olmuştu. Yerel seçimlerden bu yana düzenli aralıklarla sözü verilen projenin inşaatına gelecek yıl başlanması hedefleniyor.

 

The post Ak Parti’den 112456. kez hastane müjdesi appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Yalovaspor’da dayanışma yemeği https://ajansyalova.com/yalovasporda-dayanisma-yemegi/ Mon, 11 Sep 2017 08:02:40 +0000 https://ajansyalova.com/?p=41413 Yalovaspor Kulübü yeni yönetimi 12 Eylül salı akşamı Samanlı’da bulunan Serin Bahçe’de Yalova protokolü, eski başkanlar, yöneticiler, sporcular, işadamları, esnaflar, taraftarlar ve basın mensupları ile bir araya geliyor. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen olağanüstü kongre ile Yalovaspor Kulübü Başkanlığına seçilen Av. Ali Demirhan ve yönetimi ilk olarak camiada özlenen birlik ve beraberliği sağlamayı amaçlıyor. Yalova Belediyesi’nin […]

The post Yalovaspor’da dayanışma yemeği appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Yalovaspor Kulübü yeni yönetimi 12 Eylül salı akşamı Samanlı’da bulunan Serin Bahçe’de Yalova protokolü, eski başkanlar, yöneticiler, sporcular, işadamları, esnaflar, taraftarlar ve basın mensupları ile bir araya geliyor.

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen olağanüstü kongre ile Yalovaspor Kulübü Başkanlığına seçilen Av. Ali Demirhan ve yönetimi ilk olarak camiada özlenen birlik ve beraberliği sağlamayı amaçlıyor.

Yalova Belediyesi’nin sponsorluğunda yapılacak olan Yalovaspor Kulübü yemeği hakkında bilgi veren Kulüp Başkanı Av. Ali Demirhan; “Yalova Samanlı girişinde bulunan Serin Bahçe’de saat 19:00’da yapılacak olan Yalovaspor Kulübü yemeğinde yeşil-kırmızılı camiaya gönül veren herkesi bir araya getireceğiz. Zaman, Yalovaspor’a sahip çıkma zamanıdır. Yalova’da yaşayan her bireyden,  mazisi büyük başarılarla dolu Yalovaspor’a destek olmasını istiyorum. Ben ve yönetim kurulunda yer alan arkadaşlarım, yeni başarılara imza atmak için varız.

Yeşil-kırmızılı takıma gönül veren herkesi bu anlamlı buluşmada görmek istiyoruz” diye konuştu.

The post Yalovaspor’da dayanışma yemeği appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Çiftlikköy’de imar işlemleri durdu https://ajansyalova.com/ciftlikkoyde-imar-islemleri-durdu/ Mon, 11 Sep 2017 07:55:34 +0000 https://ajansyalova.com/?p=41410 Bursa 3. Bölge İdare Mahkemesi’nin imar revizyon planlarını durdurduğu Çiftlikköy Belediyesi’nde kararın şoku yaşanıyor. Belediyedeki tüm imar ve inşaat işlemleri durmuş vaziyette. Çiftlikköy Belediyesi’nin geçtiğimiz sene yaptığı ve ilçede 4 kata serbestlik getiren imar revizyon planlarına Bursa Şehir Plancıları Odası itiraz etmiş ve Bursa 3. İdare Mahkemesi’nde dava açılmıştı. Açılan davayı görüşen mahkeme, itirazı haklı […]

The post Çiftlikköy’de imar işlemleri durdu appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Bursa 3. Bölge İdare Mahkemesi’nin imar revizyon planlarını durdurduğu Çiftlikköy Belediyesi’nde kararın şoku yaşanıyor. Belediyedeki tüm imar ve inşaat işlemleri durmuş vaziyette.

Çiftlikköy Belediyesi’nin geçtiğimiz sene yaptığı ve ilçede 4 kata serbestlik getiren imar revizyon planlarına Bursa Şehir Plancıları Odası itiraz etmiş ve Bursa 3. İdare Mahkemesi’nde dava açılmıştı. Açılan davayı görüşen mahkeme, itirazı haklı bularak 19 Temmuz’da yürütmeyi durdurma kararı vermişti.

Çiftlikköy ve Yalova’yı ciddi bir şekilde etkileyen mahkeme kararı sonrasında Çiftlikköy Belediyesi’nden ilk açıklama geldi. Kararın verildiği tarihten bu yana suskunluğunu koruyan ve kararı kamuoyuna duyurmamaya özen gösteren Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Ajans Yalova’nın duyurduğu mahkeme kararı sonrası suskunluğunu bozdu.

Yazılı bir açıklama yapan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, 4 katın seçim vaatlerinden biri olduğunu ve 2016 yılında aldıkları meclis kararıyla bu sözü yerine getirdiklerini söyledi. Silpagar, “İlçe nüfusunun hızla artışı ve halkımızın talebi doğrultusunda belediyemizin 1 kat artışı kararı 2016 yılında yaptığımız imar revizyon uygulaması ile sadece kat artışı yapılarak Bursa Şehir Plancılar Odası tarafından mesleki denetim,  oda vizesi,  diğer ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının uygun görüşleri doğrultusunda alınıp,  imar uygulamasının 4 kata çıkarılması meclis üyelerimizin tamamının oybirliği ile 09 Haziran 2016 tarihli Meclis kararı ile yürürlüğe konuldu.  Bu karar ilçemizde tarihinin en büyük yatırımların önünü açtı. Hızlı, istikrarlı bir şekilde gelişen Türkiye’ye eşdeğer büyümesinde kaybedilen zamanların telafisi, ancak AK Belediyecilik farkı ile yapılan reformlarla hızlı bir şekilde muassır kentler çizgisine 2 yıl gibi kısa bir zamanda ulaşmasını sağlamıştır” dedi.

İtirazlarımızı yaptık

Alınan kararın Çiftlikköy’de inşaat sektörünün önünü açtığını kaydeden Silpagar, verilen mahkeme kararıyla onlarca yatırımcı, yüzlerce esnaf ve binlerce çalışan emekçinin mağdur olduğunu savundu. Kararın belediyeye 25 Ağustos tarihinde tebliğ edildiğini belirten Ali Murat Silpagar, şunları söyledi:

“Belediyemize 25 Ağustos 2017 tarihinde tebliğ edilen mahkemenin yürütme durdurma kararına istinaden belediyemizce imar durumları ve inşaat ruhsatları derhal durdurulmuştur. Karar belediyemize ulaşır ulaşmaz itiraz süresi içerisinde belediyemiz imar ve şehircilik müdürlüğü ile hukuk birimimiz İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’ne yürütme durdurma kararının iptali için, Bursa 3. İdare Mahkemesi’ne ise bilirkişi raporuna itirazlar yapıldı. Malumunuz imar revizyon planlarında zaman zaman bu tür durumlar yaşanmaktadır. Belediye olarak gerekli tedbirleri aldık ve en kısa sürede Belediye Meclisimizin onayına sunacağız. Belediye başkanı olarak vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamasına göz yummayacak, ilçemizin gelişmesi, kalkınması ve cazibe merkezi haline gelmesi için gece- gündüz demeden çalışarak hak ettiği yere getireceğimizin sözünü buradan vermek istiyorum. Tüm halkımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum”

 

 

The post Çiftlikköy’de imar işlemleri durdu appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Öğrenciler trafik eğitimi alacak https://ajansyalova.com/ogrenciler-trafik-egitimi-alacak/ Mon, 11 Sep 2017 07:33:22 +0000 https://ajansyalova.com/?p=41406 Yalova Belediyesi, Adnan Menderes Mahallesi Hisar Sokak üzerinde bulunan yaklaşık 1.700 m2 alan içerisine trafik eğitim parkının yapımına başladı. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın talimatıyla başlayan çalışmalarla ildeki bir eksiklik daha giderilmiş olacak. Söz konusu proje; okul öncesi çocukların ve öğrencilerin uygulamalı trafik eğitimi alabilmesine olanak sağlayacak. Alan, aslına uygun şekilde trafik ışıkları, trafik levhaları […]

The post Öğrenciler trafik eğitimi alacak appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Yalova Belediyesi, Adnan Menderes Mahallesi Hisar Sokak üzerinde bulunan yaklaşık 1.700 m2 alan içerisine trafik eğitim parkının yapımına başladı. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın talimatıyla başlayan çalışmalarla ildeki bir eksiklik daha giderilmiş olacak.

Söz konusu proje; okul öncesi çocukların ve öğrencilerin uygulamalı trafik eğitimi alabilmesine olanak sağlayacak. Alan, aslına uygun şekilde trafik ışıkları, trafik levhaları ve trafik eğitim malzemeleri kullanılarak inşa edilecek.

Konu ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Vefa Salman, “Yalova’da faaliyete geçirdiğimiz örnek projelerden bir tanesi de trafik eğitim parkı olacak. Çocuklarımız trafik eğitimlerini ilk bu parkta uygulamalı olarak alacaklar. Bu parkla yarının büyüklerine trafik bilincini aşılayacağız. Öğrencilerimiz genç yaşta kuralları ve yapılması gerekenleri parktaki eğitimler sayesinde öğrenerek doğruyu yanlışı ayırt edecek bilinçle büyüyecekler” dedi.

The post Öğrenciler trafik eğitimi alacak appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Üniversite nihayet binalarına taşınıyor https://ajansyalova.com/universite-nihayet-binalarina-tasiniyor/ Mon, 11 Sep 2017 07:27:38 +0000 https://ajansyalova.com/?p=41402 Kuruluşundan bu yana şehir merkezinin değişik bölgelerinde bulunan, son olarak da kampüs içerisinde çelik binada hizmet veren Yalova Üniversitesi rektörlüğü nihayet binasına kavuştu. Yıllardır kuruluş çalışmaları sorunlu olarak devam eden, bir türlü kalıcı binalarına kavuşamayan ve üzerine FETÖ gölgesi düşen Yalova Üniversitesi, sonunda rektörlük binasına kavuştu. 2013 yılından bu yana geçici çelik binada hizmet veren […]

The post Üniversite nihayet binalarına taşınıyor appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Kuruluşundan bu yana şehir merkezinin değişik bölgelerinde bulunan, son olarak da kampüs içerisinde çelik binada hizmet veren Yalova Üniversitesi rektörlüğü nihayet binasına kavuştu.

Yıllardır kuruluş çalışmaları sorunlu olarak devam eden, bir türlü kalıcı binalarına kavuşamayan ve üzerine FETÖ gölgesi düşen Yalova Üniversitesi, sonunda rektörlük binasına kavuştu. 2013 yılından bu yana geçici çelik binada hizmet veren rektörlük birimleri 2500 metrekare alan üzerine inşa edilen ve toplam 13000 metrekare kapalı alana sahip olan yeni binaya taşındı.

Yeni eğitim öğretim yılı öncesinde yeni binasına kavuşan Yalova Üniversitesi’nde tüm rektörlük birimlerinin yeni binaya taşınma süreci tamamlandı. Boşalan çelik binalara da Yabancı Diller Yüksekokulunun taşınması için çalışmalara başlandı. Öte yandan İDO iskelesinin karşısındaki geçici binada hizmet veren Sanat ve Tasarım Fakültesi de merkez yerleşkede yapılan tadilat çalışmalarını ardından Mühendislik Fakültesi’nden boşalan binaya taşındı. Şehir merkezinde bulunan Karizma İş Merkezi’nde hizmet veren Yabancı Diller Yüksekokulun’un da önümüzdeki günlerde merkez yerleşkeye taşınmasının ardından Yalova Üniversitesi şehir merkezindeki geçici binalarda hizmet veren tüm birimlerini merkez yerleşkeye taşımış olacak.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ali Erbaş üniversitede yaşanan gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamada yeni eğitim-öğretim yılını yeni hizmet binasında karşılayacaklarını ifade ederek bir taraftan yeni eğitim-öğretim yılına girmenin diğer taraftan da yeni hizmet binalarına kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Rektör Prof. Dr. Ali Erbaş tüm çalışanlarıyla birlikte üniversiteyi daha iyi noktalara taşımak için çaba göstereceklerini ifade ederek, öğrenci memnuniyetini esas alan bir anlayışla çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti. Makamların, hizmet binalarının ve öğrencilerin kendilerine milletin birer emaneti olduğunun altını çizen Rektör Prof.Dr. Ali Erbaş emanete en iyi  şekilde sahip çıkarak üniversiteyi layık olduğu yere taşıma gayretinde olacaklarını vurguladı.

The post Üniversite nihayet binalarına taşınıyor appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Yalovaspor’da görev dağılımı https://ajansyalova.com/yalovasporda-gorev-dagilimi-2/ Mon, 11 Sep 2017 07:12:15 +0000 https://ajansyalova.com/?p=41399 Ali Demirhan başkanlığında yeni yönetimin göreve başladığı Yalovaspor’da yönetim kurulu görev dağılımı gerçekleştirildi. Başta kongre olmak üzere her fırsatta ‘Bizde yedek yönetici’ yoktur düşüncesini vurgulayan Yalovaspor Başkanı Ali Demirhan’ın başkanlığındaki yönetim kurulu görev dağılımı şu şekilde oluştu: Ali Demirhan – Başkan Onay Tuna – Asbaşkan Ramazan Özçelik – Genel Sekreter Gökhan Öztürk – Başkan Yardımcısı […]

The post Yalovaspor’da görev dağılımı appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Ali Demirhan başkanlığında yeni yönetimin göreve başladığı Yalovaspor’da yönetim kurulu görev dağılımı gerçekleştirildi.

Başta kongre olmak üzere her fırsatta ‘Bizde yedek yönetici’ yoktur düşüncesini vurgulayan Yalovaspor Başkanı Ali Demirhan’ın başkanlığındaki yönetim kurulu görev dağılımı şu şekilde oluştu:

Ali Demirhan – Başkan

Onay Tuna – Asbaşkan

Ramazan Özçelik – Genel Sekreter

Gökhan Öztürk – Başkan Yardımcısı ve Mali İşler Sorumlusu

Yalçın Tekin – Futbol Şube ve Altyapı Sorumlusu

Tuğrul Kaş – Genel Kaptan

Onur Işık – Tanıtım ve Organizasyon Sorumlusu

İnanç Kaya – Başkan Yardımcısı Yapılanma ve Kurumsal İşler Sorumlusu

Ertuğrul Evci – Başkan Yardımcısı Dış İlişkiler Sorumlusu

Harun Yılmaz – Altyapı Sorumlusu

Yusuf Uysal – Dış İlişkiler Sorumlusu

Tahir Aydın – Projeler Geliştirme Sorumlusu

Burak Sevengil – Başkan Yardımcısı

Hasan Kapar – Dış İlişkiler Sorumlusu

Hüseyin Buğday – Başkan Yardımcısı, Proje Geliştirme Sorumlusu

Meriç Tutuş – Basın ve Medya Sorumlusu

Alper Baykara – Basın ve Medya Yardımcısı

Ufuk Gezeroğlu – Futbolcu İzleme Komitesi

 

 

 

The post Yalovaspor’da görev dağılımı appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Cemal Ulusoy, göreve iade edildi https://ajansyalova.com/cemal-ulusoy-goreve-iade-edildi/ Fri, 08 Sep 2017 13:51:07 +0000 https://ajansyalova.com/?p=41395 Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü görevindeyken Ankara İl Müdürlüğüne araştırmacı olarak atanan Cemal Ulusoy, mahkeme kararıyla görevine iade edildi. Ulusoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, 13 Ekim 2016’da Ankara’ya tayin edildiğini belirtti. Bursa 2. Bölge İdare Mahkemesine dava açtığını ve mahkeme kararıyla görevine iade edildiğini belirten Ulusoy, şöyle konuştu: “Hak ve adalet tecelli etti. Adalet mülkün […]

The post Cemal Ulusoy, göreve iade edildi appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü görevindeyken Ankara İl Müdürlüğüne araştırmacı olarak atanan Cemal Ulusoy, mahkeme kararıyla görevine iade edildi.

Ulusoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, 13 Ekim 2016’da Ankara’ya tayin edildiğini belirtti.

Bursa 2. Bölge İdare Mahkemesine dava açtığını ve mahkeme kararıyla görevine iade edildiğini belirten Ulusoy, şöyle konuştu:

“Hak ve adalet tecelli etti. Adalet mülkün temelidir. Adalet olmadan hiçbir şeyi sağlayamazsınız. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Adalete, kanuna herkesin uyması gerekiyor. Mahkeme kararıyla görevine dönen bir çalışanın somut hiçbir gerekçe gösterilmeden ve bir üst mahkemede temyiz süreci devam ederken keyfi olarak tekrar görevden alınması hukuken suçtur.

Mahkeme kararlarını tanımamaktır. T.C Hukukun üstünlüğüne dayanan bir Hukuk Devleti ise herkes hukuka uymak zorundadır. Anayasanın amir hükümlerinden 138 maddesi mahkeme kararlarına uymayı zorunlu kılmaktadır, aksini uygulamak suçtur.”

The post Cemal Ulusoy, göreve iade edildi appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Tersaneler Yalova’ya zarar veriyor https://ajansyalova.com/tersaneler-yalovaya-zarar-veriyor/ Fri, 08 Sep 2017 13:38:31 +0000 https://ajansyalova.com/?p=41391 Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, “Tersanelerin Yalova’ya çok büyük katkısı olacak, yeni gemiler üretilecek denildi. Bakıyorsunuz tersanelerin yüzde 80’inde gemi tamiratı yapılıyor. Hem denize hem karaya hem havaya zarar veriyor.” dedi. Beşli, odada düzenlediği basın toplantısında Altınova ilçesindeki çiftçilerin tersaneler nedeniyle isyan ettiğini söyledi. Tersanelerden dolayı bölgede şeftali yetişmediğini ileri süren Beşli, şöyle konuştu: […]

The post Tersaneler Yalova’ya zarar veriyor appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, “Tersanelerin Yalova’ya çok büyük katkısı olacak, yeni gemiler üretilecek denildi. Bakıyorsunuz tersanelerin yüzde 80’inde gemi tamiratı yapılıyor. Hem denize hem karaya hem havaya zarar veriyor.” dedi.

Beşli, odada düzenlediği basın toplantısında Altınova ilçesindeki çiftçilerin tersaneler nedeniyle isyan ettiğini söyledi.

Tersanelerden dolayı bölgede şeftali yetişmediğini ileri süren Beşli, şöyle konuştu:

“O bölge birinci derece tarım alanı ilan edildiği halde dikkat edilmiyor. Altınova’da bu sene 1 kilo bile şeftali olmadı. Şeftaliler hep hastalıklı. Yarma şeftali dediğimiz tür üretiliyor orada. Üretici isyanda, millet isyanlarda. Tüm Altınova çiftçisi ayağa kalkmış durumda. Sadece çevreye değil tarıma da büyük zarar. Kivide bir numarayız diyoruz ama bindiğimiz dalı kesiyoruz. Çevre Müdürlüğü nerede? 365 günün 330 günü poyraz esiyor. Denizden gelen rüzgar olduğu kumlamayı karaya doğru atıyor. Bu da ağaçların kuruması, ürünün bozuk çıkmasına sebep oluyor. Peki, buna kim ‘dur’ diyecek.”

Yalova Ziraat Odası, Çiftlikköy Ziraat Odası ve Kiviciler Birliği olarak Altınova çiftçilerle orada eylem yapacaklarını dile getiren Beşli, şunları kaydetti:

“Gerekirse oraya siyah çelenk bırakacağız, traktörlerle yolu kapatacağız. Bunu yapmak, bir tepki göstermek zorundayız. Yoksa bunun önüne geçilmeyecek. Birinci derecede tarım arazilerini korumamız gerekirken zarar veriyoruz. Hani verilen sözler. Tersanelerin Yalova’ya çok büyük katkısı olacak, yeni gemiler üretilecek denildi. Bakıyorsunuz tersanelerin yüzde 80’inde gemi tamiratı yapılıyor. Hem denize hem karaya hem havaya zarar veriyor. ÇED’lerde bize böyle söylenmedi. Bir hafta içinde STK’larla çalışmalarımız başlatacağız. Bu konuda Çiftlikköy Ziraat Odası ve Kiviciler Birliği de açıklama yapacak. Harekete geçiyoruz. Altınova’da çiftçiler bizi beklesin. Hep birlikte el ele bu işi haledeceğiz. Buna artık ‘dur’ deme zamanı geldi. Şeftali yüzde 100 zarar gördü. Kivide de zararlar var.”

The post Tersaneler Yalova’ya zarar veriyor appeared first on Ajans Yalova.

]]>
İDO, 2 Yalova taşıdı https://ajansyalova.com/ido-2-yalova-tasidi/ Fri, 08 Sep 2017 13:26:38 +0000 https://ajansyalova.com/?p=41388 Kurban Bayramı tatili nedeniyle 100 ek sefer yapan İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), 10 günlük tatil boyunca, toplam 266 bin araç, 622 binin üzerinde yolcu taşıdı. İDO’dan yapılan açıklamaya göre, tatil süresince toplamda 6 bine yakın sefer yapılırken, tatilcilerin en yoğun kullandığı hatlar Eskihisar – Topçular, Yenikapı-Yalova ve Pendik-Yalova hatları oldu. İDO’nun Yenikapı ve Eskihisar iskeleleri, […]

The post İDO, 2 Yalova taşıdı appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Kurban Bayramı tatili nedeniyle 100 ek sefer yapan İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), 10 günlük tatil boyunca, toplam 266 bin araç, 622 binin üzerinde yolcu taşıdı.

İDO’dan yapılan açıklamaya göre, tatil süresince toplamda 6 bine yakın sefer yapılırken, tatilcilerin en yoğun kullandığı hatlar Eskihisar – Topçular, Yenikapı-Yalova ve Pendik-Yalova hatları oldu.

İDO’nun Yenikapı ve Eskihisar iskeleleri, İstanbulluların tatillerinin başlangıç noktası oldu.

İDO, 25 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında 6 bine yakın sefer yaparken, deniz otobüsü, ferrycat, feribot ve araba vapuru hatlarında toplam 266 bin araç taşıdı. 540 binin üzerinde biletli yolcu İDO ile seyahat etti.

İDO’nun şehir dışı ulaşımında en önemli hatlarından biri olan Eskihisar-Topçular arasında, bayram tatili boyunca 155 bine yakın araç hareket etti. Harem-Sirkeci ve Eskihisar-Topçular hattındaki yolcu sayıları da dahil edildiğinde İDO, tatil boyunca 622 binin üzerinde yolcu taşıdı.

The post İDO, 2 Yalova taşıdı appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Yalova’da terzilik bitiyor https://ajansyalova.com/yalovada-terzilik-bitiyor/ Fri, 08 Sep 2017 13:15:51 +0000 https://ajansyalova.com/?p=41385 Yalova Terziler Odası Başkanı Erdal Kardaşko, mesleğin her geçen gün yok olmaya yüz tuttuğunu söyledi. Kardaşko, “Böyle giderse 5 seneye Yalova’da terzi kalmayacak” diye konuştu. Bir dönemin en gözde mesleği konumundaki terzilik her geçen gün unutuluyor. Mesleğin eski şaşalı günlerini çok aradıklarını dile getiren Yalova Terziler Odası Başkanı Erdal Kardaşko, mesleği bir sonraki kuşaklara aktarmanın […]

The post Yalova’da terzilik bitiyor appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Yalova Terziler Odası Başkanı Erdal Kardaşko, mesleğin her geçen gün yok olmaya yüz tuttuğunu söyledi. Kardaşko, “Böyle giderse 5 seneye Yalova’da terzi kalmayacak” diye konuştu.

Bir dönemin en gözde mesleği konumundaki terzilik her geçen gün unutuluyor. Mesleğin eski şaşalı günlerini çok aradıklarını dile getiren Yalova Terziler Odası Başkanı Erdal Kardaşko, mesleği bir sonraki kuşaklara aktarmanın bile neredeyse mümkün olamayacağını düşünüyor. Çırak bulmakta ve konfeksiyonlarla yurt dışından gelen ithal giysilerle rekabet etmekte zorlandıklarını vurgulayan Kardaşko, “Terzilerin şu anda en belirgin sıkıntısı çırak yetişmemesi. Aileler de artık çocuklarını terzilere çırak vermek istemiyor. Dolayısıyla da bu mesleği bizlerden sonra idame ettirecek olan kimse yetişmiyor. Ben çırak olarak mesleğe başladığımda bu işi yapan 30’dan fazla terzi vardı. Şimdi bu sayı çok azaldı. ya 10 terzi var ya da yok. Bu gidişle bizden sonra Yalova’da 2-3 terzi kalır belki de hiç kalmaz. Çırak yetiştiremezseniz meslek ölmeye mahkumdur. Terzilik mesleği de hızla ölen bir iş koluna dönüştü” dedi.

Terzilere konfeksiyon darbesi

Terzilik mesleğinin giderek yok olmaya başlamasının altında yatan sebeplerden birisinin de konfeksiyonlar olduğuna vurgu yapan Kardaşko, “Elbette bunda diğer önemli bir etken ise konfeksiyonların artması da etkili. Buna bir de Çin gibi ülkelerden çok ucuz fiyatlara Türkiye’ye giyim eşyalarının girmeye başlaması mevcut durumu daha da kötü noktalara taşımaya başladı. Bir keten pantolonun satış fiyatı 15-20 TL aralığına kadar indi. Bir terzinin bununla rekabet etmesi mümkün değil” diye konuştu.

Devlet desteği şart

Terzilik mesleğinin canlandırılması için devlet desteğinin gerekli olduğunu söyleyen Yalova Terziler Odası Başkanı Erdal Kardaşko, “Terzilere artık devlet de sahip çıkmıyor. Bu meslek dalının korunması, yaşatılması ve bizlerden sonraki nesillere aktarılması adına adımlar atılması şart. Eğer bu yapılmazsa ülkede can çekişen terzilik mesleğini 10 yıl içerisinde kaybederiz” şeklinde konuştu.

Başka ülkelerde halen gözde meslek

Terzilik mesleğinin Avrupa başta olmak üzere birçok dünya ülkesinde halen gözde bir meslek olduğunu belirten Kardaşko, “Terzilik peygamber mesleğidir. Terzilik bir sanattır. Bu sanatın ülkemizde değeri yok. Birçok Avrupa ülkesinde terzilik halen çok gözde ve değerli bir meslek. İngiltere’de terzilerden takım elbise diktirmek için insanlar randevu alıyorlar. Kraliyet üyelerinin özel terzileri var. Terziler toplumun saygın bir meslek gurubu olarak kabul ediliyor. Devletleri destek veriyor. Ülkemizde de bir an önce gerekli önlemler alınmalı ve terzilik içerisine düştüğü durumdan kurtarılmalıdır”dedi.

The post Yalova’da terzilik bitiyor appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Emekli müdürün sır ölümü https://ajansyalova.com/emekli-mudurun-sir-olumu/ Fri, 08 Sep 2017 13:10:18 +0000 https://ajansyalova.com/?p=41382 Çınarcık’ta sabah saatlerinde denizden çıkarılan cesedin kimliği belirlendi. Ayağına taş bağlı olarak çıkarılan cesedin eski Çınarcık Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Ceylan’a ait olduğu anlaşıldı. Yalova’da çeşitli okullarda yıllarca öğretmenlik ve idarecilik yapan Mehmet Ceylan, son olarak 4 sene boyunca Çınarcık Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yapmıştı. Geçtiğimiz aylarda emekliye ayrılan Ceylan’ın cesedi sabah saatlerinde Çınarcık’a […]

The post Emekli müdürün sır ölümü appeared first on Ajans Yalova.

]]>
Çınarcık’ta sabah saatlerinde denizden çıkarılan cesedin kimliği belirlendi. Ayağına taş bağlı olarak çıkarılan cesedin eski Çınarcık Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Ceylan’a ait olduğu anlaşıldı.

Yalova’da çeşitli okullarda yıllarca öğretmenlik ve idarecilik yapan Mehmet Ceylan, son olarak 4 sene boyunca Çınarcık Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yapmıştı. Geçtiğimiz aylarda emekliye ayrılan Ceylan’ın cesedi sabah saatlerinde Çınarcık’a bağlı Taşliman Mahallesi’nde denizden çıkarıldı.

Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından denizden çıkartılan şahsın yapılan ilk kontrolünde ayağına taş bağlandığı tespit edildi. Olayı duyarak sahile gelen yakınları ise gözyaşlarına boğuldu. Çınarcık Kaymakamı Abdullah Çiftçi de olay yerine gelerek emniyet yetkililerinden bilgi aldı.

Şahsın kesin ölüm sebebinin anlaşılması için cesedi Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi.

Eğitim camiasında oldukça sevilen Mehmet Ceylan, özellikle spora olan merakıyla da tanınıyordu.

The post Emekli müdürün sır ölümü appeared first on Ajans Yalova.

]]>