reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Çınarcık’ta yılların sorunu çözüldü

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
reklam

Oluşturduğu koku ve kötü görüntü nedeniyle vatandaşların yoğun şikayetlerine maruz kalan Yosun Sokak’ta modernizasyon çalışmaları tamamlandı.

Kötü görüntü ve koku nedeniyle uzun yıllardır çevre halkının en büyük sorunlarından biri olan Yosun Sokak, baştan aşağı yenilendi. Geçtiğimiz aylarda başlayan çalışmalar kapsamında sokak kokudan arındırıldı, yapılan çevre düzenlemesiyle bambaşka bir görüntü halini aldı.

 width=Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt’un vatandaşlardan gelen yoğun talep sonrasında başlattığı çalışmalar kapsamında sokağa 270 metre uzunluğunda istinat duvarı örüldü. Yaklaşık 3500 metre kare renkli beton çalışmasının yapıldığı sokakta böylece yosun birikmesinin önüne geçildi.

Bunun yanısıra aydınlatma birimleri değiştirilen sokak, yeni oturma grupları konularak trafiğe kapatıldı. Yapılan çevre düzenlemesiyle de yıllardır kötü koku ve görüntüyle anılan sokak bambaşka bir görünüme kavuştu.

 width=Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, adından da anlaşılacağı üzere bölgedeki en büyük problemin yosun olduğunu belirterek “Burada biriken yosunlar zamanla çürüyüp oldukça kötü bir kokuya sebep oluyordu. Vatandaşlarımızla yaptığımız mahalle toplantılarında dile getirilen bu talep üzerine harekete geçtik ve belediyemizin Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmasıyla kısa sürede Yosun Sokak’a yeni bir görünüm kazandırdık” dedi.

Perde beton çalışmasıyla yosunlaşmanın azaltıldığını, zamanla toplanan yosunların da belediye tarafından toplanacağını belirten Kurt, “Bu sayede sorunu büyük oranda çözeceğiz. Bunun yanısıra sahil yürüyüş yolunu da tamamen yenileyerek Çınarcık’a yakışır bir hale soktuk. Beton ve demir merdivenler vasıtasıyla vatandaşlarımız denize de rahatlıkla girebilecekler. Yakın zaman içinde çiçeklendirme çalışmasıyla da sokaktaki çalışmalarımızı noktalayacağız” diye konuştu.

reklam