HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

ÇINARCIK’TA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI

Çınarcık Belediyesi, 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle anlamlı bir etkinliğe imza attı. Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, etkinlikte kadınlara çiçek hediye etti.

Kaktüs Çay Bahçesi’nde düzenlenen etkinliğe yüzlerce Çınarcıklı bayan katıldı. Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt ve eşi Elif Kurt, etkinliğe katılan vatandaşları kapıda karşılayarak çiçek hediye etti. Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Anıl, CHP Çınarcık İlçe Başkanı Ali Zara, Çınarcık Kent Konseyi Başkanı Tuncay Okatan ile belediye meclis üyelerinin de katıldığı etkinlikte kadınlara hitap eden Başkan Kurt, belediyede 10 müdürlüğün 6’sında kadın müdürlerin görev aldığını söyledi.

 

“Kadın olmadan dünyada hayat olmaz” diyen Başkan Avni Kurt, şöyle devam etti:

“Kadınlarımız başımızın tacıdır, sizlere hizmet etmekten mutluyuz. Sizler ailenin temel direğisiniz. İş hayatında kadın, sanatta kadın, evde kadın bizleri yetiştiren kadın. Biz sizlerin temelinizde birer çalışanız. Bu yağmurlu havada bizimle birlikte olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şimdi sizlerin yüzlerine baktığım zaman gülen yüzler görüyorum. Gülen yüzünüz hiç eksilmesin ve bu özel gününüz kutlu olsun. Kadın, Türk toplumunda söz sahibidir. Cumhuriyeti kuran ve yaşatan, bize bugünleri getiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk döneminde kadının değeri her yönüyle, her zaman en öne çıkartılmıştır. Medeni kanun, kadın-erkek eşitliği, yönetimde söz sahibi olması bundan daha güzel bir şey var mı”

Gülfem Aras’ın sunuculuğunu yaptığı programda Gazeteci Hüzün Yücel, Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Görevlisi Alev Demirel, Uzman Psikolog Alanur Özalp ve Yalova Kent Konseyi Başkanı Nurten Anıl Kalyoncu, konuşmacı olarak yer aldı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.