HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Çiftlikköy’de kadınlara anlamlı kutlama

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Çiftlikköy Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı etkinlikte Çiftlikköy’deki şehit ve gazi aileleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Yalova Şubesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Yalova Şubesi Üyeleri Engelsiz Kafe’de ağırlandı.

ENGELSİZ KAFE’DE AĞIRLANDILAR

Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut ve Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın ev sahipliğini yaptığı etkinliğe Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Yalova Şube Başkanı Mustafa Ürkmez ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Yalova Şubesi Başkanı Şakir Güner’le birlikte yaklaşık 100 şehit ve gazi ailesiyle gazilerimiz katıldı. Kahvaltı ikramının ardından Başkan Silpagar ve Kaymakam Karabulut, konuklara sukulent çiçekleri hediye etti.

 width=SİLPAGAR, “KINALI KUZULARIN AİLELERİ, HOŞGELDİNİZ”

Etkinlikte konuşan Başkan Silpagar, kadınların ve annelerin önemine dikkat çekerek, “Cennet annelerin ayakları altındadır. Çok değerli o kınalı kuzuların anneleri babaları, Allah sizlerden razı olsun. İnşallah sadece bugün değil, yılın 365 günü evladınız olarak yanınızda olacağım. Buradan çıktıktan sonra anneme gideceğim ve diyeceğim ki, ‘Anne, kınalı kuzuların annelerinin ve babalarının yanından geldim. Biz kınalı kuzu olalım hakkını helal et.’ Allah bize de kınalı kuzu olmayı nasip etsin inşallah. Bu memleketimizin, devletimizin, bayrağımızın bekası kınalı kuzularla oluyor ne yazık ki. Allah bu görevi bize nasip etmiş, sizleri seviyorum” diye konuştu.

KAYMAKAM KARABULUT, “KADINA ŞİDDETİ KINIYORUZ”

Kaymakam Karabulut ise konuşmasında, “Kadınlarımızın bizim hayatımızda yeri çok büyük, onlara çok şey borçluyuz. Diğer taraftan şehit annelerimize, şehit kadınlarımıza çok daha fazla şey borçluyuz” dedi. Cumhuriyeti’nin kuruluşunda, Kurtuluş Savaşı’nda kadınlarımızın ciddi kahramanlıklara imza attığını vurgulayan Karabulut, “İslam dinimizde kadınlarımızın yeri çok ayrı bir konumdadır. Ulu Önder Atatürk de dünya tarihinde önder liderlerden biri olarak kadınlara seçme seçilme hakkını ilk veren dünya liderlerinden bir tanesidir. Biz böyle ulvi bir devletin ferdiyiz. Tabi son günlerde kadınlarımıza karşı şiddet olaylarının göreceli olarak artmasından endişe ediyoruz. Bu faaliyetleri yerine getiren kişilerden de şiddetle kınıyoruz. Böylesine yaşamın her alanında aktif rol oynayan kadınlarımıza yönelik şiddet hareketlerini tasvip etmiyoruz. En kısa sürede bunların da bertaraf edileceğini düşünmekteyiz. Bu vesile ile tekrar bütün kadınlarımızın kadınlar gününü tebrik ediyorum. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.