reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Çiftlikköy TSM Korosu’ndan harika konser

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Çiftlikköy TSM Korosu’ndan harika konser
reklam

 width=Çiftlikköy’de Ramazan’a veda, Mokamp alanında düzenlenen Çiftlikköy Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu konseri ile yapıldı. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yanı sıra yaklaşık bin kişinin izlediği konser, Mokamp alanında gerçekleşti.

Şef Remzi Çelikyay’ın yönetimindeki TSM korosu, birbirinden değerli ustaların muhteşem eserlerini başarıyla seslendirdi. İlahilerle başlayan konserde,  nihaventten rasta, hicaz’dan uşşak makamına kadar pek çok eser, koro ve solistler tarafından icra edildi. İzleyicilerin keyifle eşlik ettiği konserde ses yarışmalarına da katılmış olan genç sanatçı Beyza Mısırlı’nın yanı sıra Ayşe Başiş’in performansları da alkış topladı.

 width=Final şarkısı Silpagar’la

Gecenin final şarkılarına ise Başkan Silpagar da sahnede eşlik etti. Koro, nihavend makamındaki ‘Gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar’ adlı eseri seslendirirken, şarkının solistliğini Başkan Silpagar yaptı. Konser, büyük üstat Yıldırım Gürses’in sultaniyegâh makamındaki “Türküm Ne Mutlu Bana” adlı eserinin hep birlikte okunmasıyla sona erdi.

 width=“Salonumuz bitti”

Gecenin sonunda Şef Remzi Çelikyay’a teşekkür ederek çiçek takdim eden Başkan Silpagar, “Biz belediye olarak sadece 40-50 yıllık su hatlarını değiştirip, asbestli borulardan kurtarmadık, yolları yapıp, sahil yolunu yapmadık. Çok kötü bir salonumuz vardı, yenisini kazandırdık, eylül ayında inşallah konserimizi orada yapıyoruz. Salon bitti, çok güzel bir ses düzeni de geliyor. Çiftlikköy’de pek çok şey yaptık, adım adım yapmaya devam ediyoruz. Şu anda Çiftlikköy Kültür Müdürlüğü olarak 500 sanatçımız var, artı koromuz var. Ve en çok iftihar ettiğimiz de koromuz. Var olsunlar, çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

 

reklam