HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

CHP Çiftlikköy’de Çabuker dönemi

CHP Çiftlikköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Meral Çabuker oldu. Kongrede konuşan İlçe Başkanı Nedim Güler, Çiftlikköy Belediyesi’ni kazanacaklarını kaydetti.

CHP Çiftlikköy İlçe Kadın Kolları Kongresi, partinin ilçe binasında yapıldı. Kongreye İl Başkanı Ertan Şener, İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Ataç, İl Sekreteri Bahar Doğan, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mustafa Tunalı,Merkez İlçe Başkanı Tamer Sönmez ve çok sayıda partili katıldı. Kongrenin açılışını Çiftlikköy Kadın Kolları Başkanı Birsen Tunçdirek yaptı. Kongrenin divan başkanlığına seçilen Çiftlikköy İlçe Başkanı Nedim Güler, 15 senelik AKP iktidarında kadın hak ve özgürlüklerinin törpülendiğini söyledi. Geçmişte cumhuriyetin kurulmasında kadınların büyük rolü olduğuna değinen Güler, “Bugün de ülkenin bir kurtuluşa ve silkinişe ihtiyacı varsa bunda da en büyük görevi kadınlarımız yapacaktır” dedi. Türkiye’nin önünde çok kritik bir genel seçim olduğunu kaydeden Güler, bunun yanında yerel seçimlere de önem verdiklerini söyledi.

İl Başkanı Ertan Şener’in yerel seçimlerde 14’te 14 hedeflediğini söyleyen Güler, “Sayın İl Başkanım, 14’ün bir tanesi zaten garanti. Biz Çiftlikköy’ü alacağız. Bunu hem partimiz için hem de Çiftlikköy’ün menfaati için başaracağız” dedi.

Mevcut belediye yönetimini eleştiren Başkan Güler, şöyle devam etti:

“Çiftlikköy tarihinin en başarısız, en beceriksiz belediye yönetimiyle karşı karşıyayız. Yaptıkları her işi ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Altyapı yatırımı yapalım dediler, hizmeti eziyete çevirdiler. Çiftlikköy toz ve çamurla anılır oldu. Yolları asfaltlamayı bile beceremediler. Çiftlikköy tarihinde ilkleri başardılar. Çiftlikköy Belediyesi ilk kez bu dönem borçlu hale geldi. İlk kez bu dönem belediyenin arsaları kaynak yaratmak için satıldı. Yaptıkları kavşak projesiyle Çiftlikköy’ü ortadan ikiye ayırdılar. Bırakın mahalleleri birleştirmeyi şu anda karayolunun üst kesiminden sahil kesimine yaya geçişi yok. Anneler perişan, engelliler perişan, öğrenciler perişan. AKP, Yalova Belediyesi’ni eleştiriyor ancak kendilerine bakmıyorlar. “Taşıyacağız” dedikleri ağaçları sırf keyif için ortadan kaldırdılar. Yüzlerce palmiye ve çınar ağacımız sırra kadem bastı. 2 sene geçti, taşınacağı söylenen ağaçları bekliyoruz”

İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Ataç da konuşmasında “Önümüzdeki seçimlerde omuz omuza ve yürek yüreğe çalışacağız. Birlikte başaracağız. İyi ki CHP’liyim iyi ki sizlerle yoldaşım. Kongremiz hayırlı olsun” dedi.

İl Başkanı Ertan Şener de kürsüye gelerek eski yönetime yaptığı çalışmaları nedeniyle teşekkür etti ve şunları söyledi:

“14 belediyeyi almak hayal değildir. Bu çok önemli bir iddiamdır. Çiftlikkoy’u kazanmaya ant içmis bir ekip görüyorum karşımda. Ne 5 belediyemizi kaybedeceğiz ne de diğerlerini bırakacağız. Bunun için çok çalışacağız. Parti disiplini içinde çalışacağız. En verimli halde ne yaparız diye konuşacağız. Birbirimize küsmeyeceğiz. Kendi içimizde çekişmeyeceğiz. Asla bir partili daha kaybetme lüksümüz yok. Geçmişi bırakalım. Önümüzdeki en önemli seçim 2019’daki Cumhurbaşkanlığı secimi. Bundan sonra hiçbir makamın önemi yok. Kongreniz ülkemize ve Çiftlikköy’ümüze hayırlı olsun”

Yapılan seçimlerde Meral Çabuker, tek liste olarak başkanlığa aday oldu. Çabuker, eski başkan Birsen Tunçdirek’e hizmetleri nedeniyle teşekkür etti. Çabuker’in listesinde şu isimler yer aldı:

Ayşe Filiz, Sibel Büyükeren, Mualla Bay, Nuray Canpolat, Fatma Çakır, Sevgi Gerçek, Birgül İnce, Zehra Oda, Münevver Özen

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.