Barajdaki su durum nedir?

0
102

Yalova’ya içme suyu sağlayan Gökçe Barajı’nda su seviyesi %35’lere kadar geriledi. Yetkililer barajda şu anda hiç yağmur yağmasa bile 3 ay yetecek su bulunduğunu dile getiriyorlar.

Gökçe Barajında su seviyesi 2015 yılında yaşanan susuzluğun ardından en düşük seviyelere geriledi. Bunda son aylarda kuvvetli yağmurların yağmaması büyük bir rol üstleniyor. Barajdaki doluluk oranı şu anda %35’te bulunuyor. Bu da 8 milyon 750 bin ton suyumuzun bulunduğu anlamına geliyor. Yeşil Körfez Su Birliği yetkilileri hiç yağmur yağmasa bile barajdaki suyun ilin 3 aylık ihtiyacını karşılayabilecek kapasitede olduğunu belirttiler. Kış aylarında kar yağışı ile birlikte barajın yeniden %100 doluluk oranını yakalayacağını dile getiren yetkililer endişe edecek bir durum olmadığına da vurgu yaptılar.
Paylaş
Önceki İçerikOral, öğrencilere Altınova’yı anlattı
Sonraki İçerikOtopark düzenlemesine destek
Nedim Guler
1980 yılında Yalova'da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü'nden mezun oldu. Ankara'da çeşitli reklam ajanslarında, TRT ve TV8'de stajyerlik yaptı. Anadolu Ajansı'nda Yalova muhabirliği ve il temsilciliği görevini yürüttü. Bir süre Doğan Haber Ajansı'nda muhabir olarak çalıştı. Yalova Hayat Gazetesi'nin günlük yayın hayatına atılmasıyla birlikte yaklaşık 7 sene genel yayın yönetmenliğini üstlendi. 2006 yılında Ajans Yalova adlı internet haber portalını kurdu.