reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Balkan güreşçileri Yalova’da

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
reklam

Yalova Belediyesi’nin katkılarıyla Bal-Göç derneğinin bu yıl 4.sünü düzenlediği Balkan Güreş Oyunları Turnuvası 90. Yıl Kapalı Spor salonunda başladı.

Turnuva; Türkiye, Makedonya, Moldova, Kosova, Gagavuz özerk bölgesi ve Bulgaristan’ın 7 bölgesinden toplam 110 sporcunun katılımıyla gerçekleşiyor. Turnuvaya ev sahipliği yaptıklarından dolayı mutlu olduklarını belirten Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “ Böyle bir organizasyonda emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

 width=Başkan Salman; “Düzenlenen turnuvada şunu unutmamanız gerektiğini belirtmek isterim. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “ Ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim” sözünü örnek almanızı istiyorum.  Ayrıca kökenlerimizin aynı olduğu bu coğrafyada, sporun birleştirici ve barışçıl ruhundan faydalanarak kültürler arası etkileşimi bir arada olmasını sağlamalısınız. Ben bunu bu salonda gördüğüm için oldukça mutlu oldum. Son olarak burada emeği geçenlere ve bu turnuvanın oluşmasına vesile olanlara teşekkür ediyorum” dedi.

 width=Lütfü Özgür’den Başkan Salman’a Teşekkür

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın organizasyonun gerçekleştirilmesinde büyük katkısı olduğunu belirten Bal-Göç Derneği Başkanı Lütfü Özgür; “Bal-Göç Derneği olarak etkinliklerimizi 4 yıl öncesine kadar festival havasında gerçekleştiriyorduk. Son 4 yıldır bunu spor oyunlarına çevirerek sporun birleştirici gücünden faydalandık. Burada ki amacımız ise yapmış olduğumuz etkinlikle başta Balkan kültürünü tanıtmaktır. Ayrıca Ata sporumuzun tanıtımına katkı sağlamaktır. Bizlere bu konuda sonuna kadar desteklerini esirgemeyen Yalova Belediye Başkanımız Vefa Salman’a ise ayrıca teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Bal-Göç Derneği Başkanı Lütfü Özgür, Başkan Vefa Salman’a ve turnuvanın gerçekleşmesinde emeği geçenlere plaketlerini takdim etti.

reklam