HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Bakan Bak, Yalova’da

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye’nin Euro 2024 adaylığı konusunda çok iddialı olduğunu söyledi.

AK Parti Yalova Gençlik Kolları Olağan Kongresi’ne katılmak üzere AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş ile birlikte Yalova’ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ilk olarak Yalova Valiliğini ziyaret etti. Burada basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmede Yalova hakkında bilgiler alan Bak, daha sonra partisinin Yalova İl Başkanlığı’na geçti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Yalova’ya yeni bir salon yaptık. Eskisi ile ilgili de bir projemiz var. Bu konuda AK Parti Yalova Milletvekilimiz Fikri Demirel ve Yalova Valisi Tuğba Yılmaz’la da görüş alışverişinde bulunduk. Eski salonu yıkarak orasını başka bir proje ile değerlendireceğiz” dedi.

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel ile parti yöneticileri tarafından karşılanan Bak, Kredi ve Yurtlar Kurumundaki yatak kapasitesi hakkında bilgiler verdi.

2018 yılında ülke genelinde yurtlardaki yatak kapasitesinin arttırılacağını belirten Bak, “Biz Kredi ve Yurtlar Kurumu olarak Türkiye genelindeki 764 yurtta yaklaşık 627 bin öğrencimizi misafir ediyoruz. 2018 yılında da hedefimiz bu sayının üzerine 100 bin ya da yüz binin üzerinde yatak ilave etmektir. Bu anlamda yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Kredi Yurtlar Kurumumuzun yurtları 5 yıldızlı otel kalitesinde. Bir taraftan yurtlarımızı yenilerken diğer taraftan da eskileri devre dışı bırakıyoruz” dedi.

 width=“Uyuşturucu ile mücadele terörle mücadeleyle eşdeğerdir”

Hükümetin uyuşturucu ile mücadele politikasına bakanlık olarak gençleri spora çekerek destek verdiklerini dile getiren Bak, “En büyük mücadelemiz uyuşturucu ile olan mücadele burada gençlerimizin uyuşturucuya bulaşmasını engellemek için sporun gücünü kullanmak için çaba gösteriyoruz. Çocuk yalnız kalmamalı. Yalnız kalırsa kötü alışkanlıklara doğru kayıyor. Biz onlara, futbol, basketbol sahalarını halı sahaları götürmek istiyoruz. Bunda hepimize görev düşüyor. Aileler çocuklarına sahip çıkacak. Zira ilgisiz kalan çocuk kendisini uyuşturucu bağımlılığının pençesinde buluyor. Biz de sokakları uyuşturucu çetelerine bırakmayacağız. Sokaklarımızda gençlerimizle birlikte biz olacağız. Bu tabi ki bakanlık olarak sadece bizim başarabileceğimiz bir şey değil. Herkesin buna destek vermesi lazım. Geleceğimiz olan gençlerimizin uyuşturucu çeteleri tarafından tahrip edilmesini hep beraber önlememiz lazım. Uyuşturucu işle mücadele terörle mücadele kadar önemli bir konu. Yine doğu ve Güneydoğu da terörden kalan o iklimi gidermek için Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak spor tesisleri, havuzlar ve gençlik merkezleri yaparak gençlerimizi buralara taşımaya çalışıyoruz. Salona getirdiğimiz her çocuk dağa gitmesini engellediğimiz çocuktur. Dolayısıyla biz sporun birleştirici gücünü kullanmak istiyoruz” dedi.

 width=“Türkiye dünyada spora en çok yatırım yapan ülkelerin başında”

Bakan Bak, “Türkiye özellikle sporun içerisinden gelen sporu çok iyi bilen Cumhurbaşkanımızın önderliğinde spor tesislerine çok büyük yatırımlar yaptı. Türkiye dünyada spora en çok yatırım yapan ülkelerin başında geliyor. Şu anda tamamlanmış 14 stadımız ve devam eden 6 stadımızın yaş ortalaması 1.7’dir. Almanya’nın 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na adaylığına baktığımızda Almanya’nın statlarının yaş ortalaması 30-40. Elbette ki bizim şansımız var. Oldukça yüksek. Türkiye bir spor ülkesi. Türkiye büyük spor organizasyonları da yapıyor. 2017 yılında Avrupa Basketbol Şampiyonası’nı organize ettik. Aynı yıl İşitme Engelliler Olimpiyatını organize ettik. Pek çok şampiyona organize ediyoruz. Türkiye’nin organizasyon yeteneği çok yüksek. Şampiyonlar Ligi Finali organize etmiştik. 2019 yılında süper kupa finali İstanbul’da yapılacak. Dolayısıyla Türkiye’nin organizasyon yeteneği mevcut tesisleriyle ve ülkenin büyüyen gelişen yapısıyla bir çok organizasyonu yapacak niteliktedir. Bu anlamda bakıldığında biz şanslıyız. Rakibimiz Almanya da olsa, kim olursa olsun biz gerekli tüm yatırımları ve tesisleri yaparak aday olduğumuzu duyurduk. Adaylık dosyası Nisan ayı sonunda verilecek. Karar da 2018 yılının Eylül ayında verilecek. Türkiye adaylık noktasında iddialı. Türkiye güvenli bir ülke. Türkiye en az Paris, Londra ve Berlin kadar güvenli bir ülke. Türkiye bulunduğu coğrafyaya da rağmen halkının da desteği ile başarılı bir süreci götürüyor. Bu organizasyonu da layığı ile yerine getirecek güçtedir” şeklinde konuştu

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak daha sonra parti yöneticileri ile basını kapalı olarak bir süre daha görüşerek, partisinin ildeki çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.