DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Armutlu’da hayaller gerçek oldu

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
reklam

Yalova’nın Armutlu ilçesinde TOKİ tarafından yapılan 130 konut tamamlandı. Konutlar, yapılan çekilişle sahiplerini buldu.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Yalova’nın Armutlu ilçesinde 2016 yılında inşa edilmeye başlanan 130 konutun yapımı tamamlanarak kuralar çekildi. 1 yıl gibi kısa bir süre içerisinde inşa edilen ve satışa sunulan konutları almak için başvuruda bulunan vatandaşlara yönelik kura Armutlu Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Ev sahibi olmak için kuraya katılanların heyecanı ve mutluluğu gözlerinden okundu.

 width=Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan, kura çekiminde yaptığı konuşmada, projeyi dile getirdiklerinde yapılacağına ihtimal verilmediğini hatırlatarak “Armutlu’da bu kadar konut varken Toki nerden çıktı diyenler vardı ama biz dar gelirli olanların devletimizin ve hükümetimizin verdiği imkanları burada da kullanılmasını istedik. Önce bununla ilgili arsa üretmemiz gerekiyordu. Biz planlamamızı yaptık sonrasında müracaat için vatandaşlarımızı topladık. O günkü yönetmeliklere göre 90 tane talep almamız gerekiyordu biz 80’ni zor bulduk maalesef. Çünkü kahvelerde söylenenler bizim sözlerimizin üzerinde oldu. Dedikodular yapıldı oy toplamak için sizi kandırıyorlar dediler. Bunların hiç biri olmayacak dediler.  Allah’ıma şükürler olsun ben yapamayacağım hiçbir şeyin altına imza atmadım. 90 kişilik talep bulamadığım için bir daha talebim oldu Toki’den dediler ki maden bu kadar güveniyorsunuz kendinize böyle bir ihtiyaç var talep sınırını kaldırdılar. Dolayısıyla biz bu projeyi başlattık, bugün de kuralarımızı çekiyor, Allah hepinize ağız tadıyla oturmayı nasip etsin” dedi

Armutlu Saatbahçe Mevkii’nde inşa edilen konutlar zemin+3 yüksekliğinde 2+1 ve 3+1 planında tasarlandı. Konutların 48’i 2+1 planında 82’si ise 3+1 planında inşa edildi. Konut alanında ayrıca okul, cami ve alışveriş merkezi ile oyun, spor parkları bulunuyor.

 

reklam