HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Armutlu, doğalgazla tanıştı

Yalova’nın Armutlu ilçesi uzun süredir hayalini kurduğu doğalgaza sonunda kavuştu. İlçede ilk doğalgaz belediye binası önünde yapılan törenle yandı.

Armagaz ve Armutlu Belediyesi tarafından yaklaşık 1 yıldır süren altyapı çalışmalarının ve abone bağlantılarının tamamlanmasının ardından ilçede doğalgaz çalışmaları tamamlandı. İlçede ilk doğalgaz ateşi belediye binası önünde yapılan törenle yandı.

Törende konuşan Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan, ilçenin bu kış doğalgazla ısınacağını müjdeledi. Uzun süredir devam eden çalışmalar sonrasında testlerin yapıldığını ve doğalgazın kullanmaya hazır hale geldiğini kaydeden Birkan, “Doğalgaz bizim seçim vaatlerimizden de birisiydi. İlçemize doğalgazı getirdik ve halkımızın kullanımına sunduk. Bu kış halkımız artık doğalgazla ısınacak ve mutfaklarında da doğalgaz kullanacaklar. Bunun bir diğer avantajı da ilçede kış aylarında yaşayan insan sayısının artacak olması. Zira bir çok vatandaş ilçede kış aylarında ısınma sorunu dolayısıyla kalmıyordu. Doğalgaz halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Birkan, daha sonra Armagaz yetkilileriyle birlikte ilk doğalgaz ateşini yaktı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.