Armutlu, doğalgazla tanıştı

0
21

Yalova’nın Armutlu ilçesi uzun süredir hayalini kurduğu doğalgaza sonunda kavuştu. İlçede ilk doğalgaz belediye binası önünde yapılan törenle yandı.

Armagaz ve Armutlu Belediyesi tarafından yaklaşık 1 yıldır süren altyapı çalışmalarının ve abone bağlantılarının tamamlanmasının ardından ilçede doğalgaz çalışmaları tamamlandı. İlçede ilk doğalgaz ateşi belediye binası önünde yapılan törenle yandı.

Törende konuşan Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan, ilçenin bu kış doğalgazla ısınacağını müjdeledi. Uzun süredir devam eden çalışmalar sonrasında testlerin yapıldığını ve doğalgazın kullanmaya hazır hale geldiğini kaydeden Birkan, “Doğalgaz bizim seçim vaatlerimizden de birisiydi. İlçemize doğalgazı getirdik ve halkımızın kullanımına sunduk. Bu kış halkımız artık doğalgazla ısınacak ve mutfaklarında da doğalgaz kullanacaklar. Bunun bir diğer avantajı da ilçede kış aylarında yaşayan insan sayısının artacak olması. Zira bir çok vatandaş ilçede kış aylarında ısınma sorunu dolayısıyla kalmıyordu. Doğalgaz halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Birkan, daha sonra Armagaz yetkilileriyle birlikte ilk doğalgaz ateşini yaktı.

Paylaş
Önceki İçerikYalova’ya yeni hal geliyor
Sonraki İçerikAltınova’daki flamingolar büyülüyor
Nedim Guler
1980 yılında Yalova'da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü'nden mezun oldu. Ankara'da çeşitli reklam ajanslarında, TRT ve TV8'de stajyerlik yaptı. Anadolu Ajansı'nda Yalova muhabirliği ve il temsilciliği görevini yürüttü. Bir süre Doğan Haber Ajansı'nda muhabir olarak çalıştı. Yalova Hayat Gazetesi'nin günlük yayın hayatına atılmasıyla birlikte yaklaşık 7 sene genel yayın yönetmenliğini üstlendi. 2006 yılında Ajans Yalova adlı internet haber portalını kurdu.