reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Altınova’dan akülü feribot

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
reklam

Tersan Tersanesi tarafından, Norveç lojistik firmalarından Fjord1 firması için inşa edilen akü enerjili Mokstrafjord isimli feribot törenle denize indirildi.

Tersan Tersanesi tarafından, Norveç’in en büyük lojistik firmalarından biri olan Fjord1 için inşa edilen akü enerjili Mokstrafjord isimli feribot törenle denize indirildi.

Denize indirme törenine Altınova Kaymakamı Zafer Engin, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Tavşanlı Belediye Başkanı Kadri Çiçek ve davetliler katıldı.

 width=Geçtiğimiz aylarda denize indirilen Gloppefjord ve Eidsfjord gemileriyle benzer özellikli feribot, ebadı, yolcu, araç ve batarya kapasiteleriyle farklılık gösteriyor. Denize indirilen geminin en büyük özelliği yüzde 100 akü enerjisi ile çalışacak olması. Aküsünde depolanan enerji ile Norveç’te iki iskele arasında sefer yapacak. Her iki iskeledeki şarj istasyonlarında tekrar enerji depolayacak ve bu enerji güvenli bir şekilde karşı kıyıya geçmesine yetecek ve gemideki diğer elektrik yüklerini de karşılayacak.

reklam