HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Zabıtadan zam denetimi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘zabıtaya bildirin’ uyarısı ile birlikte Çiftlikköy de Zabıta Müdürlüğü marketlerde denetimlerini arttırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın stoklara ve stokçulara da fırsat verilmeyeceğini ve gereğinin yapılacağını açıklamasının ardından Çiftlikköy Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü harekete geçti. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın talimatları doğrultusunda Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Solmaz önderliğinde zabıta müdürlüğü ekipleri ilçede bulunan marketlerde denetimler gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Alışılmadık, görülmedik şekilde ürünlerde fiyat farkları varsa bunları hemen belediye zabıtalarına iletin” diye çağrı yapması üzerine Çiftlikköy Belediyesi zabıta ekipleri marketlerdeki etiketleri tek tek inceleyip, usulsüz fiyat artışı kontrolü gerçekleştirdi.

Zabıta ekipleri marketlerdeki ürün etiketlerini denetliyor. Ekipler ilçe genelinde marketlerde etiket denetimleri yapıyor. Marketlerde yapılan denetimlerde, ürünlerin reyon etiket fiyatlarıyla kasadaki fiyatları karşılaştırılıyor.

Reyon fiyatıyla kasa fiyatı farklı çıkar ise Tüketici Kanunu gereği, tespit tutanağı tutularak cezai işlem yapılıyor.  Ayrıca ekipler yaptıkları denetimlerde, esnafların ruhsat belgelerini ve pazarda satılan ürünlerin sağlık acısından uygunluğunu kontrol ediyor. Ekipler yaptıkları denetimlerle vatandaşların ekonomik ve sağlık açısından zarar görmemesi için öz verili bir çalışma yapıyor. Özellikle reyon ve kasa arasındaki fiyatın farklı olması vatandaşların dikkatinden kaçabiliyor.

Denetimler esnasında konuşan Çiftlikköy Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Solmaz, ilçemizde Zabıta müdürlüğü ekiplerimiz rutin denetimlerine devam ederken “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘fiyat farkı varsa zabıtaya bildirin’ açıklaması ile birlikte marketlerdeki ürünlerde farklı fiyat incelemeleri, stok denetimlerini gerçekleştirdik. Zabıta ekiplerimiz, vatandaşların zarar uğramaması için tüm ilçedeki denetimlerine aralıksız devam ediyor” şeklinde konuştu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.