AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Türkistan’da yaşanan zulmü anlattılar

İstanbul’dan Ankara’ya Doğu Türkistan için yürüyen ve katıldığı TV programında canlı yayında zulmü gözyaşlarıyla anlatan Erşidin Erkin, izleyenleri gözyaşlarına boğmuştu. Yalova Alperen Ocakları tarafından karşılanan Erkin ve arkadaşları zulmü bu sözlerle anlattı:

İstanbul’dan Ankara’ya Doğu Türkistan için yürüyen Ersidin Erkin ve Zülfikar Ali, Türkistan’da yaşanan zulmü Yalova Alperen Ocakları’nda düzenlenen basın toplantısında anlattılar.. Erkin ve Ali  yapmış oldukları yürüyüşünün detaylarını ve amacını anlattılar. Doğu Türkistan’da daha önce 35 milyon olan Uygur Türklerinin nüfusunun 25 milyona indiğine dikkat çeken Erkin, “10 milyon insanımızı şehit ettiler” dedi..

Çin’in Uygur Türklerine yaşattığı zulüm ve baskıları önce Türk halkına sonra da dünyaya duyurmak için İstanbul’dan Ankara’ya yürüyen Ersidin Erkin ve Zülfikar Ali ile arkadaşları Alperenler Ocakları Yalova Şubesi’nde düzenledikleri basın toplantısı ile  yaşadıklarını kamuoyu ile paylaştılar. Yalova Alperen Ocakları Başkanı Muhammed Fatih Bilgili ziyarette yaptığı konuşmada zulme sessiz kalmayacaklarını ve bu zulmü duyurmaya devam edeceklerini söyledi. Bilgili konuşmasında “Ersidin Erkin ve Zülfikar Ali yürüyüşlerini tamamladılar ve bu zulmü bütün dünyaya duyuruyorlar. Bunda herhangi bir siyasi neden yok. Arkadaşlarımız siyasi bir partiye veya görüşe dahil değiller. Bu zulümleri bütün dünyaya duyurma amacı taşıyorlar” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.