AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Tokmak Köyü’nü bakana sordu

CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, Altınova’ya bağlı Tokmak Köyü girişinin bölünmüş yol yapımı nedeniyle araç trafiğine kapatılmasını meclis gündemine taşıdı.

CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi. Milletvekili Özel, verdiği önergede Yalova- İzmit Karayolu’ndan Tokmak Köyü’ne araç girişinin sağlanamadığını belirterek Bakan Turhan’a sorular yöneltti.

Bölünmüş yol çalışması nedeniyle köy girişinin araç trafiğine kapatıldığını hatırlatan Özcan Özel, Tokmak Köyü’nün Yalova’nın en büyük sınır köylerinden biri olduğuna dikkat çekti. Köy halkının büyük çoğunluğunun geçimini tarımdan sağladığını belirten Özel, “Bu köyde çiftçilerimiz tarım yaptıkları arazilerine gidiş gelmekte zorluk çekmektedir. Köyün girişine sinyalizasyon yapılarak köy girişinin araç trafiğine açılması için yapılan başvurular kavşaklar arası mesafe gerekçe gösterilerek reddedilmiş, Tokmak Köyü’nün bu sorunu çözülememiştir” dedi.

Aynı karayolu üzerindeki yakın noktalarda 500 metre mesafe arasında kavşak ve ışık bulunduğunu Özcan Özel, “Tokmak Köyü kavşağı ise bir önceki kavşağa 533 metre, bir sonraki kavşağa 1187 metre mesafededir” diye konuştu.

Milletvekili Özel, Bakan Turhan’a yaşanan sıkıntıyı anlatarak şu soruları yöneltti:

“Yalova ili Altınova ilçesi Tokmak Köyü’nün girişinin araç trafiğine açılmasına yönelik olarak kavşak çalışması yapılacak mıdır? Tokmak Köyü’nde yaşayan yurttaşlarımızın talebi olan bu kavşağın yapılması işinin tahmini maliyeti nedir? Bu maliyet nedeniyle mi kavşak yapılmamaktadır?  Diğer kavşaklarda uygulanmayan kavşaklar arası mesafe şartı Tokmak Köyü kavşağında neden uygulanmaktadır?”

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.