AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Taşköprülü Muhtar isyanlarda

Taşköprü Yeni Mahalle Muhtarı İsmet Aydın, Taşköprü Belediye Başkanı Nedret Gülen’e isyan etti. Yolların durumunun perişan olduğunu kaydeden Aydın, “Ne zaman bu eziyetten kurtulacağız” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan İsmet Aydın, “Evimize zor gidiyoruz. Yollar perperişan. Tam bir rezalet. Ne zaman bu eziyetten kurtulacağız. Derdimizi dinleyen ve ilgilenen bir belediye başkanı yok” diye konuştu.

Kış aylarında sel felaketleri yaşadıklarını ancak belediye başkanını yanında görmediklerini vurgulayan Aydın, şunları söyledi:

“Sayın Başkana “kör olasın demiyorum ama, kör olma da gör bizi. “Paramız var” diyorlar. Varsa bütün yaz neredeydiniz. Kış ortasında asfalt yol yapıyorlar. Göreceğiz ne kadar dayanacak yaptığınız asfalt. Unutulduk üvey evlat muamelesi görüyoruz buralarda”

Seçimde verilen sözlerin tutulmadığını ileten Muhtar İsmet Aydın, “230 adet konutun olduğu Yeni Mahalle Altınkum yerleşim alanı üzerine Şaban Ertan döneminde sanayi imarı yaptılar, kadastral ve mevcut yollarımızı kaldırdılar. İmar uygulaması yapıldığı takdirde yollar resmen kapanacak ve insanlar evine gidemeyecek. Bu nasıl bir anlayış derdimizi anlatamadık. Nedret Gülen ben seçilirsem düzeltirim dedi söz verdi. İl Genel Meclis Üyemiz ve ilk Belediye Başkanımız Bahar Doğan da kefil oldu. İnandık oy verdik. Konu gündeme geldiğinde ne bizi ne de Bahar Doğan’ı dinlediler. Sözlerini tutmadılar 230 konutumuz üzerindeki sanayi imarını tekrar onayladılar. Şimdi seçimler geldi. Sözünün eri aday arıyoruz. Bize bu sıkıntıyı yaşatan ve sözünü tutmayan adaylara destek yok. Bizim derdimizi anlayacak, sorunumuzu çözecek, bize sahip çıkacak, sözünün eri yeni adaylarda umudumuz” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.