AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Sokak hayvanlarını personel besleyecek

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın talimatıyla Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Veteriner İşler Müdürlüğü ortak bir projeye imza attı.

Her iki müdürlüğün ortaklaşa yürüttüğü projede bundan böyle cadde ve sokaklarda temizlik yapan Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli kendi sorumlu bulundukları mıntıkalarında sokak hayvanlarını kuru ve yaş mamalarla besleyecekler. Yapılan bu uygulama ile hem ülkemizde bir ilke imza atılacak hem de sokakta bulunan canlarımızın özellikle kış aylarında yaşadığı zor süreçlerine yardımcı olunacak. Haftanın belirli günlerinde farklı cadde ve sokaklarda yapılacak olan uygulamayla Veteriner İşleri Müdürlüğü personeli tarafından mıntıkalarında bulunan temizlik personeline mamalar dağıtılacak.

Sokakta yaşayan canlara sahip çıktıklarını belirten Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Her iki müdürlüğümüzün yapmış olduğu ortak çalışma ile sokakta bulunan canlarımızın beslemelerini yerinde yapıyoruz. Yapılan bu uygulama özellikle bahar ve yaz aylarında önemli gözükmeyebilir. Ancak önümüz kış. Bu uygulamayla kış aylarının çetin koşullarında canlarımızın yiyecek bulmalarını kolaylaştırmış olacağız. Allah’ın bize emaneti olan sokak hayvanlarına da sahip çıkarak hep ilklere imza atan Yalova Belediyesi olarak yine örnek olacağız” dedi.Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.