AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Salman, taahhütnameyi imzaladı!

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı Tema Vakfı Yalova İl Temsilcisi Faruk Tezcan ve Termal İlçe Sorumlusu Afide Eralp ziyaret etti.

Ziyarette TEMA Vakfı’nın 31 Mart seçimlerine yönelik hazırladığı Doğa Dostu Belediye Başkanı Taahhütnamesi‘ne inceleye Salman, kentimizin toprağına, ormanına, suyuna, iklimine ve havayı koruyan politika ve uygulamaları öncelikli hale getireceğini taahhüt eden taahhütnameyi imzaladı.

Taahhütname, ‘Sürdürülebilir hayat ilkesi’ çerçevesinde ekosistem bütünlüğünü gözeten, iklim dostu, yaşanabilir ve sağlıklı kentler için yerel yönetimlerin atabileceği adımları içeriyor. Doğa Dostu Belediye Başkanı Taahhütnamesi’ni imzalayarak, iklimi koruyan ve iklim değişikliğine dayanıklı şehirleri gerçekleştirecek arazi kullanım kararları vereceğini, kentlerde sera gazı azaltımı çalışmalarını destekleyerek yaygınlaştıracağını, halkı stratejik planlama çalışmasına dahil edeceğini, ayrık toplama, yağmur bahçesi, yeşil çatılar, yağmur suyu depoları gibi sürdürülebilir yağmur suyu yönetimi uygulamaları içeriyor.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.