AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Prof. Arıboğan konferansa katıldı

 

Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Yalova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri ile bir araya gelerek “Duvarları Aşmak” konulu bir konferans verdi.

Yalova Üniversitesi Merkez Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen “Duvarları Aşmak” konulu konferans, Yalova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak başta olmak üzere çok sayıda akademiysen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde başlayan programda, uluslararası ilişkilerden küresel pazara, insanlığın gelişiminden sosyal medyada kadar pek çok konuya değinen Arıboğan, insanın mobil bir varlık olduğunu ve sürekli göç ettiğini söyledi.

Tehditlere karşı duvar inşa etme sürecinden de bahseden Prof. Dr. Arıboğan şunları söyledi: “İnsanlık, ilk var olduğu günden itibaren kendine duvarlar inşa etmiştir. Ancak kaygı içinde olan insan, duvarlar sayesinde bu kaygısını aşmaktadır. ‘Duvarlı dünya’ dediğimiz şey insanın, içkin karakteridir. Duvarlar somut bir tehdit tarafından gelişir. Korku, burada çok önemli bir rol oynar. Duvar, insanı dış tehlikelerden korumaktadır. Bizler somut tehdit aldığımız zaman, o duvarları inşa ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Konferans, Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan’a plaket ve çiçek takdiminden sonra sona erdi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.