AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Özel’den Tıp Bayramı mesajı!

CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı:

‘’Türkiye tüm diğer alanlarda olduğu gibi sağlık alanından devasa sorunlar yaşıyor. Sağlık alanında yaşadığımız bu sorunlar nedeniyle 14 Mart, Tıp Bayramı olarak kutlanmak yerine sağlık sisteminde yaşadığımız sorunların konuşulduğu, sağlık çalışanlarımızın sorunlarının öne çıkarıldığı bir gün haline geldi.

Tüm yurttaşlarımıza nitelikli, eşit, parasız sağlık hizmeti sunmak sosyal devletin görevidir. Ancak, sağlıkta dönüşüm adı altında sağlık hizmetlerinin ticarileştirilmesi, hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza yönelen şiddet vakalarındaki artışlar, sağlık çalışanlarının performans adı altında çok hasta bakmaya zorlanması, hastane altyapıları gibi sağlık sistemimizde yaşadığımız sorunlar artmaktadır.

Türkiye buralara, bu noktalara işgale direnen Tıbbiyeliler, “manda kabul edilemez diyen Tıbbiyeli Hikmetler” sayesinde geldi.

Sağlık çalışanlarımızı bizim en çaresiz olduğumuz zamanlarımızın çaresidir. Sağlık çalışanlarımızı bizler için, bizim sağlığımız için, bilimin bayrağını bir adım ileri taşımak için meslekleri uğruna kendilerinden, ailelerinden, gecelerinden, gündüzlerinden, özgürlüklerinden vazgeçen insanlardır. Onlara görevleri başında ve görevleri nedeniyle şiddet uygulanması insanlığa sığmaz.

Sağlık çalışanlarımızın daha rahat çalışma koşulları içinde emek verdiği, milletimizin de içinde mağduriyet yaşamadığı, sağlığına ücret ödemeden kavuştuğu bir sağlık sisteminin ülkemizde kurulabileceğine inanıyorum.

Bilimden, özgürlükten, aydınlanmadan yana olan, paranın yerine insanı ve sağlığı koyan, her şeyden önemli gördüğümüz sağlığımızı emanet ettiğimiz,gece-gündüz, kar-çamur, bayram-tatil demeden görevlerini büyük bir özveri ile yapan sağlık çalışanlarımızın, hakarete ve şiddete maruz kalmadığı, maddi ve manevi tüm sorunlarının çözüldüğü bir sağlık sistemi inancıyla tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, sağlık çalışanlarımıza görevlerinde başarılar diliyor, görevleri başında şehit edilen sağlık çalışanlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum.’’

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.