AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

 Kurayla büyükbaş hayvan dağıtımı yapıldı

2018 yılı 30.000 TL hibe destekli Genç Çiftçi Projeleri kapsamında Büyükbaş Hayvancılık Projesinden yararlanmaya hak kazanan 60 genç çiftçiden 18′ ine 540.000 TL. değerindeki 90 adet damızlık düveleri kurayla teslim edildi.

Belediye Mezbahanesindeki dağıtım törenine Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar, İl Müdürü Suat Parıldar, İl Müdür Yardımcısı Selçuk Yaman, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Necdet Tuncer, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü İskender Karael, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hüseyin Kulaber, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İbrahim Talaybay ve İl/İlçe Genç Çiftçi Proje Yürütme Ekibi ile projeden yararlanmaya hak kazanan genç çiftçiler katıldı.

Proje kapsamında Termal’den 6 çiftçiye 30, Altınova’dan 9 çiftçiye 45 ve Armutlu’dan 3 çiftçiye 15 adet olmak üzere toplam 90 adet damızlık düve, Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar, İl Müdürü Suat Parıldar ile çiftçilerin kendi çektikleri kurayla dağıtıldı. Hayvanlarını teslim alan genç çiftçiler dağıtımı yapılan düvelerin genel durumu ile ilgili memnuniyetlerini dile getirdiler. Bu arada Genç Çiftçi Büyükbaş Hayvancılık Projesi kapsamında hayvanlarını almayan 42 genç çiftçiye her birine 5 adet olmak üzere toplam 210 adet büyükbaş hayvanları önümüzdeki günlerde dağıtılacak.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.