AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

KOSGEB bilgilendirme eğitimi

Yalova Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı Öğrencilerimiz, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Destekleri konusunda, Bilgilendirme Eğitimi gerçekleştirdi.

Çınarcık Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Merve Yazıcı’nın açılış konuşmasını üstlendiği, KOSGEB Destekleri Bilgilendirme Eğitimi programı, KOSGEB Yalova İl Müdürü Hakan Ulusu’nun katılımları ile yürütülmüştü.

Hakan Ulusu bilgi verdi

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği KOSGEB Destekleri Bilgilendirme Eğitimi programında, KOSGEB Yalova İl Müdürü Hakan Ulusu, geleceğin girişimci adaylarına KOSGEB’den alabilecekleri destekler hakkında bilgi verdi.

Ulusu, En temel hedeflerinin ülke ekonomisini canlı tutmak olduğunu dile getiren Ulusu, girişimciliğin tarihsel boyutuna dair bilgiler paylaşarak, girişimciliğin oluşum süreçlerine değinerek, konuşmasına başladı.

Girişimcilik belgesi…

KOSGEB’in 10 programda 40 adede yakın desteği olduğunu dile getiren Ulusu, Yalova’da 200 adedin üzerinde Girişimci’nin KOSGEB desteği ile iş kurduğunu ifade ederek, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayanların, Girişimcilik Belgesi alarak KOSGEB desteklerinden yararlanabileceğini hatırlattı.

Başarılı girişimcilerin ekonomik iklimin elverişli olduğu dönemlerde ortaya çıktığına değinen Hakan Ulusu, ülkenin refah seviyesini artırmak adına; girişimci ruh, uygun kredi ortamı ve yenilikleri -piyasayı- takip etme gibi gerekliliklerin elzem olduğunu da belirtti.

Söyleşi şeklinde tasarlanan ikinci oturumda ise Öğr. Gör. Özgür Doğan Gurcü’ nün Moderatörlüğü’nde, Öğrencilerimiz’in sorularına yanıtlar aranmıştır. Ulusu, düzenlenen etkinliğin niteliğinden ve girişimci ruhlu öğrencilerin niceliğinden ötürü memnuniyetlerini dile getirdiler

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.