Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Koçak: Her türlü darbeyi lanetliyoruz

0 305

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

CHP Yalova İl Başkanı Nur Koçak, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı.

Koçak, açıklamasında, 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden üç yıl geçtiğini belirterek “Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki fetö terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz. Darbe girişimine karşı milletimiz Gazi meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ve ne yazık ki güçlü bir demokrasi çıkarma fırsatına dönüştürülememiş, sonraki süreçte TBMM’yi devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan üç yıl geçmiş olmasına rağmen darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmaya dönük esaslı bir adım atılmamıştır” dedi.

- Reklam -

İl Başkanı Nur Koçak, şunları söyledi:

“Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyet kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.

Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı direnişte canını veren şehitlerimizi anar, gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.