AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Kaytazdere’de coşkulu fener alayı

Kaytazdere Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşüne 7’den 77’ye yüzlerce kişi katıldı. Marşlar eşliğinde “Yaşasın Cumhuriyet”, “Cumhuriyet Özgürlüktür” sloganları ile yürüyen kalabalık, bayramı coşkuyla kutladı

Kaytazdere Merkez Haşim Tan Alanı’nda yer alan Atatürk Heykeli önünde başlanan Cumhuriyet Yürüyüşü öncesi 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, cumhuriyetin kuruluşunun 95. Yıldönümü nedeniyle yaptığı konuşmasında “Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir” dedi.  Kangal, şöyle devam etti:

“Hak, hukuk, adalet ve hürriyetten yoksun toplumların ayakta kalmaları ve yaşamaları mümkün değildir.

Bu nedenle bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev, Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, Atatürk ilke ve inkılaplarını korumak, iç ve dış tehditlere karşı duyarlı olmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, bizlere bu güzel vatanımızı armağan eden başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyor ve rahmetle anıyorum”

Kaytazdere Tetaş Tekstil İlköğretim Okulu öğrencilerinden Melisa Akyol eşliğinde “Atatürk ün Gençliğe Hitabesi”, Şahin Cangedik tarafından “Gençliğin Atatürk’e Cevabı” okundu.

Yüzlerce Kaytazdereli yürüdü

Genç ve yaşlı her kesim “Cumhuriyet Özgürlük” sloganları ile ellerinde Türk Bayraklarını sallayarak marşlar ve şarkılar eşliğinde yeri ve göğü inleterek Kaytazdere Haşim Tan Alanındaki Atatürk Heykeli önünden Kaytazdere Tetaş Tekstil İlköğretim Okulunun bahçesine kadar yürüdüler.

Havai fişek gösterilerinin ardından program sona erdi.

Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, Cumhuriyet Yürüyüşüne katılan belde halkına teşekkür etti.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.