AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Kan bağışı çağrısına destek!

Kızılay Kan Bağışı Merkezi kan stoklarında ki azalma nedeniyle tüm vatandaşları duyarlı olmaya ve kan bağışında bulunmaya çağırdı. Bu çağrı vatandaşta karşılık buldu. Vatandaşlar Kızılay’ın kan bağışı otobüsüne koştular.

Kızılay bir süreden beri kan stoklarında azalma olduğunu dile getirerek vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet ediyordu. Bu çağrılar karşısında duyarsız kalmayan vatandaşlar ise Kızılay’a kan bağışında bulunmaya başladı. Cevdet Aydın Parkı önünde bulunan Kızılay Gezici Kan Bağışı Otobüsüne giden vatandaşlar kan bağışında bulundular. Kızılay yetkilileri ise, “Kan stoklarında ki azalma ve talebin karşılanması için halkımıza çağrı yaptık. Vatandaşlarımız da bu çağrıya kulak verdiler. Havaların da ısınmaya başlaması ile birlikte kan bağışında bulunmaya başlayan vatandaşlarımız umuyorum ki yeniden kan stoklarının istenen noktaya çıkmasını sağlayacaklardır. Biz kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu her zaman vurguluyoruz. Tek kaynağı insan olan kanın bir gün size ya da bir yakınınıza da lazım olacağı bilinci ile kan vermenizi istiyoruz” dediler.

Kan bağışının bir vatandaşlık görevi olarak görülmesi gerektiğini belirten bağışçılar ise, “Kanın sağlanacağı tek kaynak insandır. Dolayısıyla ülkemizde ameliyatlardan kazalara, yaralanmalara ve diğer olaylara kadar uzanan geniş bir yelpazede kana ihtiyaç duyuluyor. Dolayısıyla kan vermek bir vatandaşlık görevidir. Yarın bir yakınınızı ihtiyaç duyduğu kanı bulamadığınız için kaybetmek istemiyorsanız bugünden kan bağışında bulunun. Kan bağışı stokları dolu olan bir ülkede can kayıplarının da daha aza ineceğini düşünüyoruz” diye konuştular.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.