HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Kadınlar Matinesi devam ediyor

Yalova Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen ‘Kadınlar Matinesi’ etkinliği Dere Mahallesi ve Bağlarbaşı Mahallesi kadınları için düzenlendi. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman eşi Dilek Salman’la birlikte katıldığı organizasyonda Yalova’nın sevilen sanatçıları Anıl-Aydan Volga’nın sahne aldı.

Her Çarşamba günü saat 13.00-17.00 arasında Bayraktepe Sosyal Tesislerinde Yalovalı kadınlar için düzenlenen “Kadınlar Matinesi” etkinliğinde kadınlara hitap eden Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman konuşmasında şunları dile getirdi; “Biliyorsunuz ben Bağlarbaşı Mahallesi doğumluyum. O zaman Dere Mahallesi yoktu. Bağlarbaşı Mahallesi Dere Mahallesi aynı mahalleydi. Dolayısıyla siz de benim mahallelimsiniz. Yola çıkarken ne demiştik Yalova’yı ‘Birlikte Yöneteceğiz Sevgiyle Büyüteceğiz’. Allah’ın izniyle 4,5 seneyi geride bıraktık. Sizlerle birlikte Yalova’mıza hak ettiği hizmeti veriyoruz” dedi.

Yalova’ya Verdiğim Sözleri Tutmanın Mutluluğunu Yaşıyorum

“Bağlarbaşı Mahallesi’nde doğmuş, büyümüş o mahallenin kenar mahallerinin sıkıntını en iyi bilen bir insanım” diyerek sözlerine devam eden Başkan Salman; “Belediye Başkanı olmadan önce dedim ki ben çamurda tozda oynadım. Parkımız yoktu, yolumuz yoktu, kaldırımımız yoktu. Aşağı mahalledeki arkadaşlarımızı kıskanırdım. Ama ben sizlere bir söz verdim, Belediye Başkanı olduktan sonra bu adaletsizliği ortadan kaldıracağım ve her mahalleye eşit hizmet edeceğim dedim. O sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Dere Mahallesi Muhtarımız Figen Demir Kahraman burada. Figen’den memnun musunuz? Gelen alkışlar memnuniyetinizi belirtiyor. Niye söyledim Muhtarımız Figen mahallede ne eksiklik varsa sağ olsun bana anında bildiriyor. Belediyenin gücü yettiği oranda her yere yetişmeye çalıştık, çalışıyoruz. Bağlarbaşı Mahallesi’nde ilk asfaltı seçilir seçilmez oraya attım. Çocuk parkını en fazla yaptığım iki tane kenar mahalleden bir tanesi Bağlarbaşı Mahallesi. Muhtar evi yoktu. Muhtar evi yaptık. Taziye evi yoktu onu da yaptık. Ama en önemlisi Yalova’nın en büyük parkını oraya yaptık. Sizlere bu konuda teşekkür etmek istiyorum. Çünkü yapılanlara sahip çıkarak korudunuz. Bu nedenle örnek olduğunuz ve kamu malına sahip çıktığınız için hepinize yarı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Dere Mahallesi Adnan Menderes Mahalle Arasına 3 Köprü Yapılacak

Dere Mahallesi ile Adnan Menderes Mahallesi arasındaki ulaşımı daha da kolaylaştıracaklarını belirten Başkan Salman; “Dere üzerine 2 adet yaya 1 adet araç geçiş köprüsü yapacağız. Bunun ihalesini gerçekleştirdik. Ekonomik nedenlerle müteahhit ihaleden çekildi. Önümüzdeki günlerde yeniden ihalesi yapılacak ve inşallah 3 ay içerisinde tamamlayarak hizmete açmış olacağız. Böylelikle bu mahallerimiz arasında bir çok noktadan ulaşım imkanı sağlanmış olacak” dedi.

Yalovalılar Benden Memnunsa Vefa Size Kurban Olsun

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman sözlerini şöyle tamamladı; “Figen’den memnun musunuz diye sordum. Benden memnun musunuz? Hem Dere Mahallesi hem de Bağlarbaşı Mahallesi. Yalova’da bunu 10 gün daha sormaya devam edeceğim. Yalovalılar benden memnunsa Vefa size kurban olsun. Bende Belediye Başkanlığına devam edeceğim. Her zaman olduğu gibi hepinizin yardımına desteğine ihtiyacım var. Beni yalnız bırakmadınız yine yalnız bırakmayın. Bu konuda yine sizden destek istiyorum. Allah çoluğunuzla, çocuğunuzla torun sahibi olanları torunlarınızla hepinize sağlıklı, huzurlu, mutlu günler, uzun ömürler versin. En kötü gününüz böyle olsun” diye konuştu.

Konuşmanın ardından programa devam eden Anıl-Aydan Volga, Yalovalı kadınlara eğlenceli dakikalar yaşattı. Programın sonunda çiçek kenti Yalova’da yetiştirilen çiçekler Yalova Belediyesi Personelleri tarafından programa gelen kadınlara hediye edildi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.