AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

İyi Parti’de adaylar netleşiyor

CHP ve Ak Parti’nin Yalova adaylarının belirlenmesinden sonra gözler İyi Parti’ye çevrildi. İyi Parti’de Rıdvan Acar’ın ismi Yalova için geçerken Nur Gemalmaz Ayaz da bugün aday adaylığını açıklıyor

31 Mart yerel seçimi öncesinde Ak Parti Yusuf Ziya Öztabak’ı, CHP ise Vefa Salman’ı aday olarak göstermişti. MHP’de Murat Arslanhan ismi ön plana çıkarken henüz resmi açıklama yapılmadı. Bir diğer muhalefet partisi İyi Parti’de ise başvurular 1 Aralık – 15 Aralık tarihleri arasında yapılıyor.

Aday arayışı yaşanan partide ilk teklifin CHP’deki aday adaylarından Mehmet Gürel’e yapıldığı öğrenilmiş ancak Gürel bu teklife teşekkür ederek ret cevabı vermişti. İyi Parti’nin bir sonraki hedefi ise bir dönem Vefa Salman’ın belediye başkan yardımcılığını yapan, eğitimci Rıdvan Acar oldu. Yalova’nın sevilen eğitimcilerinden olan Acar’ın ismi İyi Parti’yle sık sık anılmaya başlandı.

Diğer yandan parti içinde de adaylık konusunda nabız yoklamaları başladı. Geçtiğimiz genel seçimde 3. Sıra milletvekili adayı olan ve halen il yöneticisi olan Nur Gemalmaz Ayaz da Yalova Belediye Başkan adaylığı için başvuru yapma kararı aldı. Cumartesi günü yapacağı toplantıyla adaylığını duyuracak olan Ayaz, “Tüm dostlarım ve partililerimin teveccühü üzerine, 8 Aralık Cumartesi günü Bahane Kafede (Çınarlı Park) Saat 15.00 da Milletvekili Adaylığı yaptığım değerli partim İyi Partiden Yalova Belediye başkanlığı aday adaylığımı açıklayacağım. Tüm dostlarımı, partililerimi ve gönüldaşlarımı davet ediyorum” dedi.

Nur Gemalmaz Ayaz’ın dışında daha önce partide Merkez İlçe Başkanlığı yapan Osman Kendir’in de adaylık için nabız yokladığı ifade ediliyor.

Dikkatinizi Çekebilir:
1 yorum
  1. Orhan Diyor

    Bu adayların içinde yalovamiza yakışacak aday ve ıyi partiyi en güzel şekilde temsil edicek aday bence deprem uzmanı Osman Kendir ‘dir..

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.