AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Islah çalışmalarında sona gelindi

Yalova Belediyesi tarafından Kazımiye Deresi ve Yalova Deresi’nde tamamlanan ve Balaban Deresi’nde devam eden ıslah çalışmalarında sona yaklaşıldı. Toplam 4650 metre uzunluğundaki alanda yapılan ıslah ve temizlik çalışmalarını Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman yerinde inceledi.

Islah çalışmalarını yerinde inceleyen ve oluşabilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı kış sezonu öncesi dere ıslahı çalışmalarının tamamlanacağını belirten Başkan Vefa Salman; “Ülkemizde aşırı yağıştan kaynaklı oluşan sel felaketlerini hepimiz yakından biliyoruz. Kent merkezinden geçen derelerin ıslah ve temizlik çalışmalarını göreve geldiğimiz günden beri sürdürüyoruz. Kazımiye Deresi ve Yalova Deresinde biten ıslah çalışmalarımız daha sonra Balaban Deresinde başladı. Ekiplerimizin özverili çalışmaları sonucunda Balaban Deresinde de ıslah çalışmalarımız da sona yaklaştık. Kirazlıaltı Sanayi Sitesine ve Bursa yoluna alternatif yol olması amacıyla bizim dönemimizde inşa edilmiş olan köprüden başlayan çalışmalar denizde son bulacak. Kış sezonu öncesinde de mevcut çalışmalarımız tamamlanmış olacak” dedi.

4650 Metrelik Kısımda Sona Geldi

“İlk olarak Kazımiye Deresinde başlayıp daha sonra Yalova Deresinde gerçekleştirdiğimiz ıslah çalışmalarımız Balaban Deresiyle son bulacak” diyen Başkan Salman sözlerine şöyle devam etti; “Kirazlıaltı Sanayi Sitesi – Kazım Patıl Caddesi arası 1500 metre, Kazım Patıl Caddesi – İzmit yolu arası 2650 metre ve İzmit yolu ile deniz arası 500 metre olmak üzere toplamda 4650 metre uzunluğundaki alanın ıslah ve temizlik çalışmalarını tamamlıyoruz. Sadece ıslah çalışması değil ardından da çevre düzenlemeleri de çalışma kapsamında yapılıyor.”

Yürüyüş ve Sosyal Alanlar Oluşturacağız

Başkan Salman; “Adnan Menderes Mahallesi, Dere Mahallesi ve İsmet Paşa Mahallelerimizde dere ıslahlarına bağlı olan imar problemlerini yapmış olduğumuz ıslah çalışmalarıyla ortadan kaldırdık. Dere ıslahlarımızın tamamlanmasıyla beraber dere kenarlarında halkımızın yürüyüş yapabileceği sosyal alanlar da oluşturacağız. Yıllardır atıl vaziyette olan dere kenarlarımızı düzenlemekle birlikte vatandaşlarımızın kullanımına da açmış oluyoruz” diye konuştu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.