HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

İMES OSB’de indirim fırsatı

Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde kurulacak İmes Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, peşin arsa tahsis ücretlerinde yüzde 40’a varan indirim yapma kararı aldı.

Yalova İMES Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu’nda yapılan açıklamada, yatırım yapacak kişi ve şirketlere kolaylıklar sağlanacağı belirtildi. Açıklamada, ülkemize karşı yapılan ekonomik saldırılarla başlayan ve son birkaç ayda Türk Lirasının değer kaybı, faiz ve enflasyon artışı gibi olumsuz sonuçlarını yaşadığımız bir ekonomik türbülanstan çıkma arifesinde olduğu hatırlatıldı. Enflasyonla mücadele programlarına sadakatle bağlı olduklarını kaydeden yönetim kurulunun açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Türk Lirasını yeniden değerlendirme ve enflasyonla mücadele programlarına, sadakatle bağlı olan Yalova İMES OSB, söz konusu devlet politikaları doğrultusunda aksiyon almak üzere Müteşebbis Heyet Başkanımız, Yalova Valisi Sn. Tuğba YILMAZ başkanlığında 23.10.2018 tarihinde toplanarak reel sektör adına hayati önemde bir kararı müteşebbis heyet olarak imza altına almış bulunmaktadır.

Hali hazırda 160 adet sanayici üyesi bulunan ve yeni katılımcı alımları devam eden  Yalova İMES OSB’de, arazi alım ve kamulaştırma maliyetlerinin belirginleşmesi, borçlanma ve mevduat faizlerinin yüksekliği sebepleriyle; yatırımcıları üretim ekonomisine yatırım yapmaya teşvik etmek, Devletimizin enflasyonla mücadele programına  tam destek sunmak ve ülkemizin aydınlık geleceğine sahip çıkmak adına, Yalova İMES OSB’ de yatırım yapacak kişi veya şirketlerin peşin alım alternatiflerini tercih etmeleri halinde, altyapısı bitmiş net sanayi  arsası tahsis bedellerinde %40’a varan indirimler yapılmıştır.

Bu sayede, OSB’lerin kâr amacı gütmeyen kuruluşlar olduğu gerçeği bir kez daha pekiştirilmiş olup; bu yaşanan süreci, genelde Türk Reel Sektörü ve Üretim Ekonomisine; özelde ise Yalova’mıza yerli ve yabancı yatırımcıların çekilmesi gibi bir fırsata çevirmeyi hedeflediğimiz bu kararımızın Yalova’mıza ve Ülkemize hayırlı olmasını dileriz”

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.