AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

HAYAT ÇOK ZOR AMA SEN ÇOK GÜZELSİN

Bu hafta, “Yalova Siyasetinde Eşek Arısı Teorisi” yazımın ikinci bölümü için bir hayli mesaj ve arama aldım. Bundan dolayı yazımı biraz daha genişletme ve yerel seçimler için yaşanan istifaların biraz daha olgunlaşmasını beklemeye karar verdim. Haftayı da boş geçmemek için, size biraz moral vermek istedim ve sıklıkla bahsettiğim ve birçok defa farklı şekillerde kaleme aldığım bir konudan bahsettim…


Biliyorum, hemen hepimiz, hayatın zorlukları ile karşı karşıyayız. Bazen de bu zorluklar normalden daha fazla bir şekilde, üst üste ve uzun süreli çıkıyor karşımıza. Bu durumda kimimiz sabrediyor, kimimiz isyan ediyor, kimimiz vazgeçiyor, kimimiz de savaşmaktan yorgun düşüyor. Ortak özelliğimiz ise; bu zorluklarla öyle ya da böyle baş etmek zorunda kalmamız, bu durumdan yorulmamız ve bu zorluklara katlanmamızdır.

En önemlisi de; bu duruma katlanmak için bir sebebimiz olmasıdır…

Başlığımıza değinmek gerekirse; mesela ikili ilişkiler… Öyle zor, öyle içinden çıkılmaz bir hal alır ki bazen, doluya koysan almaz, boşa koysan dolmaz, vaz geçmek ise hiç olmaz. Bu durumda şöyle bir bakarsın karşındakine ve söylersin o sihirli, katlanma cümlesini… Bu katlanmak da ona değildir, hayatadır aslında…

“Hayat çok zor, seninle olması kolay da, ya gerisi… Gerisi çok zor be sevgili… Ama sen, sen her şeye rağmen, bu hayatı yaşanası kılan bir güzelliğe sahipsin, sen çok güzelsin…”

Bu durumu tüm hayata yayabiliriz aslında… Güzellikten kasıt her zaman fiziki düzgünlük değildir çünkü. Bir insanın gülüşü, bir babanın sırtını sıvazlaması, bir sevgilinin elini tutuşu, bir öğretmenin aferin demesi, patronun gülümseyerek onaylaması, bir dilencinin Allah razı olsun demesi, bir şoförün yol vermesi, bir dostun araması, bir kuşun ötmesi, bir çiçeğin açması bile bazen hayatı yaşanası kılan bir güzelliktir.

Kişisel Gelişim Eğitimlerindeki gibi, gökyüzünü daha mavi yapan bir sırrımız yok tabi ki… Ya da Kuantum teorilerindeki gibi evrene gönderdiğimiz enerjinin jet hızı ile bize geri dönmesi de söz konusu değil. Güç içinizde, her şey sensin, sen olmazsan dünya olmaz lafları da artık bizi sadece gülümseten laflar belki. İş hayatımız çok hızlı ve yorucu evet, maddi sıkıntılar olabilir ya da ne zaman geleceği belli olmayabilir evet, maneviyatınız da zedelenmiş olabilir ama her şeye rağmen, eminim ki, bütün bunlara katlanma gücü veren şeyler var etrafımızda. Çünkü bir şekilde katlanıyoruz.

Ölmediğimiz sürece katlanıyoruz.

Peki ne yapmalıyız?

Ben size mutluluğun sırrını veremem, sorunlarınızı bir çırpıda halletmenin sırrını da veremem. Ama şunu söyleyebilirim; siz zaten sorunlarınızla bir şekilde başa çıkarken, yorgunluğunuzu bir nebze azaltan size dayanma gücü veren yani size o hayat zor iken her şeye rağmen “sen çok güzelsin” dedirten şeylere, daha sıkı sarılın. Hem ne demişler; güzellik görenin gözündedir. Belki daha fazla şeyi güzelleştirmek de bizim elimizdedir, ne dersiniz?

Bir ana fikir çıkartmak gerekirse;

  • Evet hayat çok zor ve zor olmaya da devam edecek.
  • Her şeye rağmen bu zorluğa katlanma gücü veren şeyler de var, çünkü onlar “Çok Güzel”
  • Kişisel Gelişim ve maneviyat bunları daha güzel ve daha yaşanası yapar.
  • Her şey kendimizde bitiyor yine…
  • Evet, evet… hayat çok zor ama sen çok güzelsin…
Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.