AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Görmez: Bu maaşla olmuyor

7 milyona yakın çalışanı ilgilendiren asgari ücret görüşmelerine ilk kez asgari ücretli Yalova Üniversitesi’nde özel güvenlik olarak çalışan Gülden Görmez bir işçi de katıldı.

Yalova Üniversitesi’nde özel güvenlik olarak çalışan Gülden Görmez, çocuklarından birinin lise 2’den ayrıldığını belirterek, “Oğlumuza formasını aldım ama hırkasını alamadım. ‘Onu da bir ay sonra alırız’ demiştim. Okul yönetimi ‘prosedür gereği, o forma giyilmek zorunda’ diyerek sürekli oğlumu uyardığı için, oğlum da gurur meselesi yaptı, bir daha gitmedi. Bunu bütün asgari ücretlilerin yaşadığına inanıyorum. Biz istiyoruz ki insanca yaşayabilelim” dedi. Gülden Görmez, evli ve iki çocuk annesi olduğunu, çocuğunun birinin üniversitede okuduğunu, diğerinin ise lise 2’den ayrıldığını söyledi. İki kredi kartının bulunduğunu söyleyen Görmez, şöyle konuştu:

“Şu an ikisi de dolu. Mesela bir maaş yattı. ‘Eksi hesap’ta olduğum için direkt oraya kesiliyor. Arada çok sıkıştım kredi çektim. Mecburum çünkü, dönmüyor, yoksa icralık olacağız. Bu sefer kredi taksiti eklendi üstüne. Yani borcu borçla kapatıyoruz ama sadece o ayı kurtarmış oluyorsunuz. Bunun için de ne istediğinizi yiyebiliyorsunuz, ne de giyebiliyorsunuz. Sosyal hayatımız yok. Çünkü sosyal hayat demek para harcamak demek. Asgari ücretliler ilerleyemiyor, bu maaşla olmuyor. Biz istiyoruz ki insanca yaşayabilelim.”

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.