AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Fen Bilimleri Yarışması yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesinin bünyesinde geleneksel  ”4. Oktay Sinanoğlu Fen Bilimleri Yarışması” yapıldı. Yarışmaya il genelindeki tüm ortaokulların 8. sınıf birincileri katıldı.

Program, Oktay Sinanoğlu’nun hayatı ve eserlerini içeren sunum, film gösterimi ve onun gençlere öğütlerinden birkaç paragraf okunarak başladı ve yarışmaya katılacak öğrencilerin tanıtımıyla devam etti.

Dereceye giren öğrencilerin açıklandığı ödül törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Aydın, Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Dal, Okul Müdürleri, Okul Yönetici ve Öğretmenleri iştirak ettiler. Ödül töreninde bir konuşma yapan Okul Müdürü Sedat Oymak, bu yıl 4.sü düzenlenen yarışmanın önemine değinerek yarışmaya katılan öğrencileri ve danışman öğretmenlerini tebrik ederek şunları söyledi:  “Oktay Sinanoğlu milli bir değerdir ve her gencimizin birer Oktay Sinanoğlu olmak hedefiyle çalışması önemlidir.  Yarışmadan hangi sonucu alırsanız alın sizler okullarınızdan birinci olarak geldiniz. Dolayısıyla sizler her biriniz birincisiniz. Hayatınızın farklı dönemlerinde gireceğiniz bütün sınavlarda güzel sonuçlar elde etmenizi, başarılı bir öğrencilik hayatı geçirmenizi temenni ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü  Ali Tosun ise yaptığı konuşmasında; “Sevgili öğrenciler, akademik başarılarınız elbette önemlidir, ancak sadece akademik başarıların arttırılmasına yönelik beklentimiz yoktur. Bunun yanında; millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; üretmeye odaklı düşünen, bilime sevdalı ve teknoloji üretmeye hevesli gençler olarak yetiştirilmenizi önemsiyoruz. Yarışmayı düzenleyen Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisemizin yönetici ve öğretmenlerine, yarışmaya katılan okullarımızın yönetici, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yarışmaya katılan toplam 21 öğrenciye katılım belgesi, hatıra madalyası ve okulun imalatı olan kolonya takdim edildi.  Yarışma komisyonun yaptığı değerlendirme sonucunda dereceye giren öğrenci ve okulları:

  1. EGE YİĞİT KÖKSAL – Yalova Özel Doğa Koleji
  2. BENGİSU HENDEN- Piyalepaşa Ortaokulu
  3. NİL DURU ÖZEN- Saffet Çam Ortaokulu

Öğrencilerin ödülleri olan tablet bilgisayarlar; İl Milli Eğitim Müdürü Ali TOSUN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Aydın ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Dal tarafından öğrencilere takdim edildi. Program, toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.