Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Ders kitapları dağıtılmaya başlandı

0 140

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Hüseyin Çibir ve Ahmet Aydın ile birlikte ücretsiz ders kitabı dağıtım noktasını ziyaret ederek çalışmaları yakından takip etti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere ücretsiz verilen ders kitapları Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü ekipleri tarafından 1 hafta içerisinde okullara dağıtılacak. Okullara getirilen kitaplar, görevliler tarafından her sınıf için ayrıldıktan sonra her öğrenci için sıralara yerleştirilecek.

- Reklam -

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun yaptığı açıklamada, her yıl olduğu gibi bu yıl da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz verilen kitapların dağıtımının yapıldığını söyledi.

201-2020 eğitim öğretim yılının ilk gününde kitapların tüm öğrencilerin sırasında hazır olacağının altını çizen Müdür Ali Tosun, “Bu uygulama devletimizin büyüklüğü, eğitim konusundaki hassasiyeti ve vatandaşa olan hizmeti açısından büyük önem taşımaktadır. Çocuklarımızın eğitimine katkı sunan ve onların yetişmesinde büyük rol oynayan ders kitaplarımızın sorunsuz bir şekilde okullarımıza ulaştırılacak olup, ilimizde bu yıl toplam 245 bin ücretsiz ders kitabı dağıtılacaktır. Bütün öğrencilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı bir eğitim yılı diliyorum.” diye konuştu.

Öte yandan, 2019-2020 eğitim öğretim yılında okutulacak kitapların tamamına ‘http://www.eba.gov.tr/ekitap’ internet adresinden ulaşılabilecek.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.