AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Çiftlikköy’ün bütçesi 115 milyon

Çiftlikköy Belediye Meclisi Kasım ayı oturumu Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste komisyon raporu doğrultusunda 115 milyon 500 bin lira olarak değerlendirilen 2019 yılı tahmini bütçesi, oy birliği ile kabul edildi. Başkan Silpagar, bu meclisin son birkaç meclis toplantısını gerçekleştirdiklerini belirterek, 2019 yılı bütçesinin hayırlı uğurlu olması temennilerini iletti.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyon Raporu görüşmelerinde 20 maddelik yatırım programı okundu. Çiftlikköy’ün planlı ve düzenli bir şehirleşmeye ulaşmasının hedeflendiğinin belirtildiği programda yer alan maddeler, meclis üyeleri tarafından oybirliğiyle onaylandı.

2019 Gelir Tarifesi ise zaruri değişiklik olarak evlenme cüzdanı fiyatının 130 lira olarak belirlenmesi haricinde, 2018 Gelir Tarifesi hiçbir artış yapılmadan oybirliğiyle kabul edildi.

Bütçede yeni rekor

Çiftlikköy Belediyesi 2019 Yılı Bütçe Taslağı 115 milyon 500 bin Lira olarak oybirliği ile kabul edildi. Meclise sunulan komisyon raporunda bütçenin Yüzde 50’sinden fazlasının yatırımlara ayrıldığı vurgulandı. Böylece 115 milyon 500 bin lira olarak tahmin edilen 2019 Tahmini Bütçesi ile yeni bir rekora imza atılmış oldu.

Mecliste vatandaşlardan gelen minibüs hat güzergah talepleri ve ayrıca S.S. 27 no’lu Karamürsel – Handere Minibüsçüler Kooperatifi’nin durak yerleriyle ilgili talepler ise değerlendirilmek üzere Meclis Trafik Komisyonu’na havale edildi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.