HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Bu sefer de çöp kovalarını kırdılar

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın, geride kalan 4,5 yıllık görevinden bu yana yapmış olduğu yatırımların ardından hareketlilik kazanan ve vatandaşların uğrak yeri haline gelen Doğu Sahil Bandında bu sefer de çöp kutuları tahrip edildi.

Yürüyen Köşk’ün yolundaki fotoğraf çerçeveleri, Mimar Sinan Caddesi’nde bulunan demirden simitçi heykeli ve Gazipaşa Caddesi’nde bulunan Toprak Dede heykeli ilk tahrip edilen yerler olmuştu. Buraların tahrip edilmesinin ardından; Roman ve Kırım Soykırım Anıtı, belediye tarafından konulan banklar, Doğu Sahil bandındaki banklar, Kardeş şehrimiz Suwon tarafından hibe edilen tuvalet, Deprem Anıtı, Akasya plajında bulunan Engelliler için yaptırılan platform ve ‘Umuttur Yalova’ yazılı obje sırasıyla tahrip edilmişti. Tüm bu yapılan tahribatların ardından şimdide Doğu Sahil Bandında bulunan çöp kutuları kimliği belirsiz kişiler tarafından yerlerinden sökülerek zarar verildi.

Yapılan hizmetlere ard arda zarar verilmesinde art niyet olduğunu belirten Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Kamu malına zarar veren insanlar bundan nasıl bir haz alıyor anlamış değilim. Yapılan hizmete zarar verenlerin bunu art niyetli ve bilerek yaptıkları gayet açık. Bir bölgeye ve Yalova’nın muhtelif yerlerinde yapılan hizmetlere zarar verenler nasıl bir psikolojiye sahiptirler. Tüm bu yaptığımız hizmetler Yalova’mızın ortak kullanım alanlarında kamunun malı. Dolayısıyla verilen bu zarar hepimize veriliyor. Vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlılık ve destek istiyorum” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.