Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Batman’a gönül köprüsü

0 143

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Özel Yalova Bilge Okulları’nın bu yıl kardeş okul olarak belirlediği Batman’ın Kozluk ilçesindeki Dereköy İlkokulu’nun tüm kırtasiye ihtiyaçları karşılandı. Okula 12 koli kırtasiye malzemesi gönderildi.

 

- Reklam -

Son yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okullarda değerler eğitimi kapsamında birçok çalışma gerçekleştiriliyor. İlimizin ilk ve tek butik okulu olan Özel Yalova Bilge Okulları bu doğrultuda her yıl Doğu ve Güneydoğu illerinden seçtiği bir kardeş okulun tüm kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayıp, minik yüreklerde kardeşlik ve yardımlaşma duygularının gelişmesine yardımcı oluyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Nazmi Karahasanoğlu, şunları dile getirdi: “Okulumuzda çocuklarımıza eğitim-öğretimin yanında, değerler eğitimi kapsamında birçok çalışma yapılmaktadır. Hoşgörü, yardımlaşma ve paylaşma bu topraklarda yaşayanların en belirgin insani özelliklerinin başında gelmektedir. Bu topraklarda yaşayanlar tarihin her döneminde mazlumlara ve yardıma muhtaç olanlara kucak açmıştır. Bu hasletlerimizi yeni nesillerimize aktarmak için her yıl okulumuzda ‘Kardeş Okul’ projesi uygulanmaktadır. Projemize Okul Aile Birliğimiz, velilerimiz, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz büyük destek vermektedirler. Bu yıl kardeş okul olarak belirlediğimiz Batman İli, Kozluk İlçesi, Dereköy İlkokulu’nun, okul müdürünün isteği doğrultusunda tüm kırtasiye ihtiyaçları karşılandı. On iki koli kırtasiye malzemesi kardeşlerimize gönderildi. Başta Aile Birliği Başkanımız Çiğdem Kırtay, Sorumlu Öğretmem Gülseren Oktay olmak üzere projeye katkı veren herkese teşekkür ederim.”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.