Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Ayhan Polat, saldırıyı kınadı

0 575

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Yalova Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi ve 3. Göz Gazetesi İmtiyaz Sahibi İrfan Aydın’a yönelik 14 Temmuz 2019 Pazar günü akşam saatlerinde yapılan silahlı saldırı tüm Türkiye’de olduğu gibi Yalova’da da büyük tepkiyle karşılandı.

Ayağına ve bacağına 1’er kurşun isabet eden Aydın’ın tedavisi tamamlanıp taburcu olmuştu. Yaşanan olayı kınayan Yalova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ayhan Polat yaptığı açıklamada, ‘Objektif haberciliği kendine ilke edinen, mafyavari yapılanmalarla yıllardır mücadele eden, devletin bütünlüğüne yönelik eylemler içerisinde olan örgütleri deşifre etmekten kaçınmayan, cesur ve yürekli gazeteci meslektaşımız İrfan Aydın’a yönelik, çirkin ve alçak saldırıyı kınıyoruz” dedi.

- Reklam -

Ayhan Polat, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin her yerinde gazetecilik mesleğini yapmaktan başka bir gayeleri olmayan, kamu yararı gözeten, her türlü tehlikeye karşı görevlerini ifa eden meslektaşımıza yapılan silahlı saldırı, ilk ve son değildir. Yalova Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. İrfan Aydın’a yapılan bu alçak saldırıyı kınıyor, saldırıyı gerçekleştirenlerin bir an önce yakalanıp adalet önünde hasep vermesini istiyoruz. Bu çirkin saldırıya gazeteci meslektaşlarım ve basın örgütleri kuruluşlarının tepkilerini açıkça ortaya koymalarını, hiçbir gazetecinin böylesi bir alçak gerişimi hak etmediğini tüm kamuoyu ile paylaşmak istiyorum”Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.